Geri Dön

‘Soyer’in göğsünü kabartmak isterim’

Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer’den devraldığı koltuğun ağırlığının farkında olduğunu belirten Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Gözler üzerimizde. Tunç Başkanımızın göğsünü kabartmak isterim” dedi.

‘Soyer’in göğsünü kabartmak isterim’

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin (43), 14 yaşından bu yana CHP’de siyaset yaptığını belirterek, “Gençlik kollarında başlayıp ilçe başkanlığına uzanan bir serüven…Şimdi belediye başkanı oldum. Partinin içinden yetişip buraya gelmenin haklı gururunu yaşıyorum” dedi.
Seferihisar’da uzun süre CHP ilçe başkanlığı görevinde bulunan, 31 Mart yerel seçimleri öncesi belediye başkan aday adayı olmak için görevinden istifa eden İsmail Yetişkin, partisi tarafından aday gösterildi ve seçimi kazandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in oturduğu başkanlık koltuğuna oturan Yetişkin, “Tunç Bey’i Seferihisar’dan Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yolladık. Devraldığımız koltuğun ağırlığını biliyorum. Gözlerin üzerimizde olduğunu da biliyoruz. Bu koltuğun değerini düşürmeyi, Seferihisar halkının yüzünü kara çıkarmayı hiç istemem. Tunç Başkanımızın göğsünü kabartmak isterim. Bunun için de çok çalışıyoruz” dedi.

‘Birçok projemiz var’

Yaşama geçirecekleri çok sayıda projesinin olduğunu vurgulayan Başkan İsmail Yetişkin, “Ürkmez’de belediyenin yeni bir birimlerini açıyoruz. Bir bina kiraladık. Belediyenin imar, fen işleri gibi birimleri burada hizmet verecek. 26 kilometre uzaklıkta bir bölgemiz. Vatandaş, imar durumunu sormak için bile bir gününü harcıyordu. Artık böyle bir şey yaşanmayacak. Ürkmez pazaryerinin üstünün kapanması için çalışma yaptık. Büyük Akkum Plajı ile ilgili yeni bir çalışmamız var. Düzce köyümüzde gözlemevi kuracağız. Genç grupların ilgisini çeken bir konu. Seferihisar’da en uygun nokta burası. Köylerimizde, mahallerimizde yetişen ürünleri markalaştırma hedefimiz var” diye konuştu.

‘Beklentimiz büyük’

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birçok projeyi birlikte gerçekleştirmek istediklerini belirten Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Tunç Bey bizim için büyük bir şans. Bu şansı sonuna kadar kullanmayı hedefliyoruz. Kendisini de çok seviyoruz” ifadesini kullandı.
Başkan Yetişkin, 14 yaşından bu yana CHP’de siyaset yaptığını belirterek şunları söyledi: “Bu koltuğa oturmak gerçekten güzel bir duygu. Siyaset uzun soluklu bir iş. Gençlik kolları yöneticiliği, ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı yaptım. Hem kendi açımdan hem de CHP’ye gönül verenlerin açısından benim bu koltuğa oturmam büyük bir gurur oluyor. Partinin yetiştirdiği bir isimim. CHP’den belediye başkanı oldu denmesi beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bunun haklı gururunu yaşıyorum” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber