Geri Dön

‘Tedbiri elden bırakmayalım’

Vali, kaymakam ve belediye başkanları, sokak sokak geziyor; vatandaşlara hijyen, sosyal mesafe ve maske uyarısı yapıyor, “Tedbiri bırakmayalım, kontrollü olalım” mesajını veriyor

‘Tedbiri elden bırakmayalım’

İçişleri Bakanlığı’nın “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla, Türkiye genelinde eşzamanlı olarak yaptığı koronavirüs denetimleri Ege Bölgesi’nde de sürüyor. İzmir’de Narlıdere Belediyesi ve Kaymakamlık, ülke genelinde yeniden artış gösteren Kovid-19 vakalarına karşı denetimlerini artırdı. Başkan Ali Engin ile Kaymakam Suat Dervişoğlu, sokak sokak gezerek kurallara uyulup uyulmadığını denetledi. Esnafa ve vatandaşlara sosyal mesafe, hijyen ve maske uyarısı yapıldı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Koronavirüs belasından tamamen kurtulana kadar denetimlerimiz sürecek” dedi.

‘Kararlı olmalıyız’


Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tuncer ile Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Kontrollü Sosyal Hayat Dönemi” tedbirlerini denetlemek için sahaya indi, koronavirüse karşı mücadelede kararlılık mesajı verdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uyulması gereken sosyal mesafe, el dezenfektanı, maske, eldiven, uyarı yazıları ve temel hijyen kuralları denetlendi. Denetimi yapılan işletmelere “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” yazılı afişler asıldı.

Bergama’da denetimlere katılan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bu illeti hep birlikte kurallara riayet ederek yeneceğiz. Bugün vatandaşımıza konunun önemini bir kez daha anlatıp farkındalık oluşturmaya çalıştık. Her bir vatandaşımızın maske ve sosyal mesafe kurallarına uymasını istiyoruz” dedi.
Karesi’de, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın katılımıyla semt pazarı ve işyerlerinde denetim yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın da yer aldığı denetimlerde esnaf ve vatandaşlar koronavirüse karşı uyarıldı.

‘Yeni dönemdeyiz’

Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığındaki denetimlere Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Emniyet Müdürü Erman Akkaya ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan da katıldı. Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Kovid-19’la mücadele noktasında yeni bir döneme girildiğini vurguladı, kurallara uyan işyeri sahibi ve vatandaşlara teşekkür etti.
Karabağlar’da koronavirüs denetimleri aralıksız olarak sürüyor. Geçen günlerde Ordu Caddesi’ni dolaşarak, esnaf ve vatandaşlardan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını isteyen Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği ile Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bu kez Bozyaka’da incelemelerde bulundu. Önce Bozyaka Kapalı Pazaryeri’ni dolaşan Kaymakam Öneği ve Başkan Selvitopu, pazarcı esnafına “hayırlı işler” dileklerini iletti. Marketler ile toplu ulaşım araçlarında da denetim yapıldı.

‘Önceliğimiz halk sağlığı’

Manisa Şehzadeler’de, Vali Yaşar Karadeniz’in katılımıyla denetim yapıldı. Doğu Caddesi ve Kuyumcular Çarşısı’ndaki işyerlerini denetleyen Vali Karadeniz, vatandaşları maske, hijyen ve sosyal mesafe konularında uyardı.

Bodrum’da da özellikle yoğunluk yaşanan Belediye Meydanı, Neyzen Tevfik ve Cumhuriyet Caddesi ile çevresinde denetim yapıldı. Kaymakam Bekir Yılmaz ve Belediye Başkanı Ahmet Aras, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Her yerde inceleme

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, beraberindeki heyetle kentte alışveriş merkezleri dahil olmak üzere koronavirüs denetimi yaptı. Kent genelinde kontrollü sosyal hayat döneminde taksiler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeler ve açık alanlarda denetimler yapılıyor. Polis ve belediye ekiplerince, sosyal mesafe kuralına ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulup uyulmadığı denetleniyor. l AA-DHA

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber