Geri Dön

Temiz bir Kuşadası için yarışacaklar

Kuşadası Belediyesi, öğrencilerde ‘temiz çevre ve geri dönüşüm bilinci’ oluşturmak amacıyla ilçedeki okullar arasında atık yağ, atık pil ve geri dönüştürülebilir ambalaj toplama yarışması başlattı.

Temiz bir Kuşadası için yarışacaklar

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ile ortaklaşa düzenlenen ‘Atık Pil Toplama Yarışması’ 30 Nisan’da sona erecek. 15 Mayıs’a kadar devam edecek diğer yarışmada ise öğrenciler, atık yağ ve geri dönüştürülebilir ambalaj toplamaya çalışacak. Kategorilerde birinci okuyla masa tenisi masası, ikinci okula 10 basketbol ve voleybol topu, üçüncüye ise 10 voleybol topu hediye edilecek. Ödül töreni, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yapılacak.

Bertaraf edilecek


Belediye Başkanı Ömer Günel, “Bu kampanyayla, atık piller, atık yağlar ve geri dönüştürülebilir ambalajların kaynağında ayrı toplayarak, çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Erdal Özyağcılar lavaş yaptıCorona virüs tedbirleri kapsamında karantina günlerini evinde geçiren usta oyuncu Erdal Özyağcılar, mutfağa girdi hamur açtı.
İlçeye inen dağ keçilerini görüntüledi, sözleri gülümsettiERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesinde, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasının ardından dağ keçileri ilçe yakınlarına kadar indi. Rehber ve fotoğrafçı Şevket Gültekin ilçeye inen dağ keçilerini görüntüledi. Gültekin'in dağ keçilerine seslenmesi gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber