Kuşadası

Kuşadası

Son dakika kuşadası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kuşadası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kuşadası haber sayfamızda...

Kuşadası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.692 kusadasi haberi bulunmuştur.
Önlem uyarısı
Önlem uyarısıTurizm ilçelerinin belediyelerine çağrıda bulunan Destination İzmir Başkanı Tercan, “Sezona hazırlıksız yakalanmayın” dedi
16.05.2021Ege
Son yolculuğuna Galatasaray formasıyla uğurlandı
Son yolculuğuna Galatasaray formasıyla uğurlandıBeşiktaş'ın şampiyon olduğu Süper Lig'de Galatasaray'ın Yeni Malatyaspor ile oynadığı karşılaşma sırasında stres sonucu kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Muharrem Günay gözyaşları içinde toprağa verildi.
16.05.2021Galatasaray
Acı haber! Şampiyonluk maçının stresine dayanamadı
Acı haber! Şampiyonluk maçının stresine dayanamadıAydın'ın Kuşadası ilçesinde Muharrem Günay (35), Beşiktaş'ın şampiyon olduğu Süper Lig'de Galatasaray'ın Yeni Malatyaspor ile oynadığı karşılaşmanın stresine dayanamayıp kalp krizi geçirdı. Fanatik Galatasaray taraftarı olan Günay, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.
16.05.2021Gündem
Üç bölgede 'olağanüstü' kuraklık
Üç bölgede 'olağanüstü' kuraklıkMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün nisan ayı kuraklık ve sıcaklık raporlarındaki haritaya göre Türkiye'de Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Ege'nin güney kesimlerinde 'şiddetli', 'çok şiddetli' ve 'olağanüstü' kuraklık görüldü. Türkiye'nin nisan ayı ortalama sıcaklığı geçen yıllara göre 1.3 derece artarak 13.4'e çıkarken, en yüksek sıcaklık 36.9 dereceyle Ceylanpınar'da kaydedildi.
12.05.2021Gündem
Kuşadası’nın süsü reçel oldu
Kuşadası’nın süsü reçel olduNisan ve mayıs aylarında çiçek açan, eşsiz renk ve kokusu ile dikkat çeken erguvan çiçeği, sadece Kuşadası sokaklarını süslemiyor.
11.05.2021Ege
Pandemi bitiyor tatiller başlıyor
Pandemi bitiyor tatiller başlıyorDeniz turizmi sektörünün yeni sezona hazır olduğunu belirten DTO İzmir Şubesi Başkanı Öztürk, “Karanlık günlerin sonu Ege’nin mavisi, Akdeniz’in güneşi gibi parlak olacak” dedi
11.05.2021Ege
Son dakika son depremler haritası: 10 Mayıs deprem mi oldu Kandilli?
Son dakika son depremler haritası: 10 Mayıs deprem mi oldu Kandilli?Deprem mi oldu, nerede deprem oldu? Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını kontrol ediyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi meydana gelen son depremleri ve meydana geldiği bölgeyi listelemeye devam ediyor. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 10 Mayıs 2021 son depremler listesi.
10.05.2021Gündem
Kentin dört bir yanı değişiyor
Kentin dört bir yanı değişiyorPandemi sürecinde uygulanan kısıtlamaları hizmet üretmek için fırsata çeviren Kuşadası Belediyesi, kentin değişimine öncülük ediyor.
9.05.2021Ege
Oluklu kertenkeleyi görenler öldürmesin
Oluklu kertenkeleyi görenler öldürmesinKuşadası’nda bir otelin bahçesinde havaların ısınmasıyla kış uykusundan uyanan yılan görünümlü ‘oluklu kertenkele’, bir hayvanseverin duyarlı davranışı sayesinde doğal ortamına bırakıldı.
9.05.2021Ege
Kuşadası yaza hazır
Kuşadası yaza hazırKuşadası Belediyesi’nin turistik çarşılarda yürüttüğü yenileme çalışmaları son aşamaya geldi. Aydınlatma sistemi ve kent mobilyaları yenilendi
9.05.2021Ege
‘Tesisler, turizm kentine yakışacak’
‘Tesisler, turizm kentine yakışacak’Belediyenin öz iştiraki tarafından işletilen turistik tesislerde yenileme çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Ömer Günel, “Buraları, turizm kentine yakışır hizmet sunacak” dedi
8.05.2021Ege
İftar sofralarını güzelleştiriyor!
İftar sofralarını güzelleştiriyor!Kuşadası Belediyesi, tam kapanma döneminde birbirlerinden ayrı kalan aile bireyleri ve akrabalar arasında bir dayanışma köprüsü kurdu.
8.05.2021Ege
Topraktan  bereket
Topraktan bereketKuşadası Belediyesi’nin tarımsal üretimi geliştirmek ve tüketicilerin sağlıklı gıdaya aracısız ulaşmasını sağlamak amacıyla yaşama geçirdiği Adabahçe’de yaz hazırlıkları başladı
8.05.2021Ege
Kuşadası'nda yılan görünümlü 'oluklu kertenkele' doğaya bırakıldı
Kuşadası'nda yılan görünümlü 'oluklu kertenkele' doğaya bırakıldıAydın'ın Kuşadası ilçesindeki bir otelin bahçesinde havaların ısınmasıyla kış uykusundan uyanan yılan görünümlü 'oluklu kertenkele', bir hayvanseverin duyarlı davranışı sayesinde doğal ortamına bırakıldı.
7.05.2021Yaşam
Son dakika! Kış uykusundan uyandılar! Otel bahçesine girince büyük korku yaşadılar ama...
Son dakika! Kış uykusundan uyandılar! Otel bahçesine girince büyük korku yaşadılar ama...Gelen bir son dakika haberine göre; Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki bir otelin bahçesinde havaların ısınmasıyla kış uykusundan uyandılar! Görenler büyük korku yaşarken gerçek bambaşka çıktı
7.05.2021Gündem
‘Hizmet üretmekten vazgeçmeyeceğiz’
‘Hizmet üretmekten vazgeçmeyeceğiz’CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, bazı basın yayın organlarında Kuşadası Belediyesi tarafından yapılan mıcır ihalesiyle ilgili olarak yer alan asılsız haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı.
7.05.2021Ege
Engeller kalkıyor
Engeller kalkıyorEngellilerin yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için çalışmalarına devam eden Kuşadası Belediyesi, yaklaşan yaz sezonu öncesinde kentteki plajlarda bulunan 5 engelli rampasının bakım ve onarım işlemlerini tamamladı.
7.05.2021Ege
Kuşadası Kadı Kalesi kazılarında insan iskeletleri bulundu
Kuşadası Kadı Kalesi kazılarında insan iskeletleri bulunduAydın'ın Kuşadası ilçesindeki tarihi Kadı Kalesi Ören Yeri'nde bu yılki kazılarda 13. yüzyıldan kaldığı tahmin edilen, ikisi çocukken hayatını kaybetmiş 5 insana ait iskelet bulundu.
6.05.2021Haberler
Kazıda ortaya çıktı! 5 insan iskeleti bulundu
Kazıda ortaya çıktı! 5 insan iskeleti bulunduAydın'ın Kuşadası ilçesindeki tarihi Kadıkalesi- Anaia Höyüğü'nde bu yıl yapılan kazılarda 13'üncü yüzyıldan kaldığı tahmin edilen ikisi çocuk 5 insana ait iskelet bulundu. Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdulbari Yıldız, "Mezardaki iskeletlerin duruş ve gömülüş tarzına baktığımızda Hıristiyan dinine mensup insanlar olduğunu anlıyoruz. Mezarlarla ilgili antropolojik çalışma devam ediyor" dedi.
6.05.2021Gündem
Kuşadası’nda her soruna çözüm var
Kuşadası’nda her soruna çözüm varCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ege Bölgesi’ndeki CHP’li belediyelerin başkanlarıyla yaptığı dijital toplantıya katılan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel,yaşama geçirdikleri projeler ve pandemi döneminde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
5.05.2021Ege
Sualtı drone ile sınırlar aşılacak
Sualtı drone ile sınırlar aşılacakAydın Büyükşehir Belediyesi, kendi imkanlarını kullanarak sualtı drone imal etti.
5.05.2021Ege
‘Zan altında bırakamazsınız’
‘Zan altında bırakamazsınız’Kuşadası Belediyesi, 2020-2024 Dönemi Stratejik Planı’na yönelik olarak kamuoyunda karalama kampanyası başlatıldığını öne sürdü, “Bu konuda belirli çevrelerce belediyemizin hizmetlerini ve çalışmalarını karalamaya yönelik kelime oyunları ile yapılan art niyetli yayınlar gerçekleri yansıtmamaktadır. Ayrıca bu tarz yayınlar ile diğer kurumlar da zan altında bırakılmaktadır” açıklamasını yaptı.
4.05.2021Ege
Anıtsal kilisenin üzerine koruma çatısı yapılacak
Anıtsal kilisenin üzerine koruma çatısı yapılacakAydın'ın Kuşadası ilçesindeki tarihi Kadıkalesi- Anaia Höyüğü'nün üzerinin çatı ile kapatılması için çalışma başlatıldı. Göbeklitepe gibi höyüğün üzerinin tamamen kapatılması planlanan projenin 3 milyon TL'ye mal olacağı bildirildi.
4.05.2021Haberler
2. Göbeklitepe olacak! Çalışmalar başladı
2. Göbeklitepe olacak! Çalışmalar başladıAydın'ın Kuşadası ilçesindeki tarihi Kadıkalesi- Anaia Höyüğü'nün üzerinin çatı ile kapatılması için çalışma başlatıldı. Göbeklitepe gibi höyüğün üzerinin tamamen kapatılması planlanan projenin 3 milyon TL'ye mal olacağı bildirildi.
4.05.2021Gündem
Kuşadası’nda yılan paniği
Kuşadası’nda yılan paniğiKuşadası’nın farklı mahallelerinde son günlerde görülen siyah renkli yılanlar halkı tedirgin etti.
3.05.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmiraydınkuşadasıgazete

Kuşadası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.