Geri Dön

Tepekule’de sinema keyfi Tereddüt’le başladı

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi tarafından yapılan Tepekule Açıkhava Sineması Gösterimleri, açılış etkinliğiyle sezonu açtı.

Tepekule’de sinema keyfi Tereddüt’le başladı

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi tarafından yapılan Tepekule Açıkhava Sineması Gösterimleri, açılış etkinliğiyle sezonu açtı. 14 yıldan bu yana her yıl yaz aylarında gerçekleştirilen gösterimlerin açılış etkinliğinde Olric Band sahne aldı. MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Güniz Gacaner Ermin, sosyal ve kültürel faaliyetlerin de tüm insanların, özellikle de kent yaşamının zorluklarıyla karşı karşıya yaşayan yurttaşların vazgeçilmez ihtiyacı olduğu düşüncesinden hareketle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti, Tepekule Açıkhava Sineması’nın bugün İzmir’de kendi türünde tek yerleşik örnek olduğunu belirtti. Gösterimler, yönetmenliğini Yeşim Ustaoğlu’nun yaptığı Tereddüt filmiyle başladı.

İstanbul'da "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyanlar ve onlarla temas eden herkesin, 14 gün boyunca evlerinde izole edilmesi, bu kişilerin evlerine giriş-çıkışın mutlaka sınırlandırılması ve kontrol edilmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturduklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber