Geri Dön

Tüm insanlığa yönelik açıklamalar

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, “Ey insanlar! Canımıza, aklımıza, inancımıza, malımıza ve neslimize zarar veren her türlü fuhşiyattan uzak duralım” sözleri eleştirilere maruz kalan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a desteğini açıkladı.

Tüm insanlığa yönelik açıklamalar

Erbaş’ın, tamamıyla İslam ve Kur’an’ı temel alarak ifade ettiği sözlerin, algı oluşturma çabasıyla, art niyetli olarak farklı bir eksene çekildiğini dile getiren Saygılı, şöyle konuştu:
“Allah’ın hükümlerini insanlara bildirmek suç değil, aksine bütün Müslümanların üzerine düşen ilahi bir sorumluluktur. Bu konuda en yetkili kişi olarak Erbaş’ın, aslında tüm insanlığa yönelik olarak yaptığı açıklamayı destekliyor; karşı duruş sergileyerek, mesnetsiz şekilde toplumda infial oluşturma çabasında olan kişi, kurum ve kuruluşları kınıyoruz.”

Mısır'da Kovid-19'a yakalanan Türk aile ambulans uçakla Türkiye'ye getirildiMısır'da yeni tip corona virüse (Kovid-19) yakalanan Türk vatandaşları Kader ve Veli Biçer çifti ile çocukları, ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.Kovid-19 testi pozitif çıkan 38 yaşındaki Kader Biçer ile koronavirüs semptomları gösteren eşi Veli ve çocukları Ensar (18), Ebrar (12) ile Erva Biçer'i (4) taşıyan Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçak, Kahire Uluslararası Havalimanı'ndan Tekirdağ'daki Çorlu Atatürk Havalimanı'na indi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber