Geri Dön
EgeTurizm cennetinde şifa dağıtacak

Turizm cennetinde şifa dağıtacak

Medicana Sağlık Grubu, İzmir’in ardından bölgedeki ikinci sağlık merkezini Çeşme’de hayata geçirecek

Turizm cennetinde  şifa dağıtacak

Medicana Sağlık Grubu, sağlıkla büyümeye devam ediyor. Grup, 2020 yılında İzmir’de hizmete açtığı 13. hastanesi Medicana International İzmir Hastanesi’nin ardından Ege Bölgesi’nde ikinci sağlık merkezini Çeşme’de konumlandıracak. Çeşme’nin dokusuna uygun, hasta ve hasta yakınlarının konforu göz önüne alınarak tasarlanan Medicana Çeşme’nin, bölgenin sağlığına büyük bir katkı sağlayacağını ifade eden Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, “Sunduğumuz bütünsel sağlık hizmetini, kaliteli ve uzman bakış açısıyla Çeşme ve çevresine taşıyoruz” dedi.
Medicana Çeşme’nin, yaz nüfusu 1.5 milyonu geçen, pandemiden sonra kış nüfusunda da ciddi artış yaşanan Çeşme için büyük bir öneme sahip olacağını söyleyen Dr. Ünal, “Turizmin en gözde merkezlerinden biri olan Çeşme’de hemen herkes sağlık hizmetlerinin yetersizliğinden şikayetçiydi. İnsanlar tatil için bu bölgeyi yoğun olarak tercih ediyor ama kafalarında hep ‘başıma bir şey gelirse, ya da ailemin başına gelirse yeterli sağlık hizmeti alabilir miyim’ diye soru işaretleri vardı. Bu soru işaretlerini Medicana Çeşme ile gidermek için yola çıktık. Onlara şunu diyoruz; ‘siz tatilinizin keyfini çıkarın, merak etmeyin, biz buradayız” diye konuştu.

Sağlık turizmi vurgusu

Medicana Çeşme ile Ege Bölgesi için bir sağlık üssü oluşturacaklarını belirten Dr. Ünal, “Medicana Çeşme, diğer tüm hastanelerde olduğu gibi Medicana’nın temel kalite anlayışıyla kurgulandı. Multidisipliner tanı ve tedavi yöntemlerinin yanısıra, hasta güvenliği, maksimum konforlu hasta odaları, poliklinik alanları, teşhis ve tanı üniteleri ile Çeşme’nin sağlığına sağlık katmak için geliyoruz. Çeşme yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırladığı için hem turistin sağlığı hem de sağlık turizmi bizler için büyük önem taşıyor. Hekim, yardımcı sağlık personeli, hasta bakım hizmetleri, otelcilik, teknik hizmetler ve idari kadromuzu da bu sebeplerle büyük bir titizlikle seçtik. İzmir hastanemizle de koordineli bir çalışma yürüteceğiz” şeklinde konuştu. Ege’de ve Çeşme’de ciddi bir yat turizmi olduğunu, turistlerin acil ihtiyacını karşılayacak bir merkezin olmasının güven verici olduğunun altını çizen Dr. Ulvi Ünal, “Mesela denizin ortasında oluşan acil bir durumda, helikopterin gidip hastayı alıp hastanemize getirmesi gibi bir organizasyonu gerçekleştirmek üzere altyapı ve proje üretiyoruz” dedi.

Tanı ve tedavi için görüntüleme sistemi

Medicana Çeşme’de pek çok branşta hizmet verilecek. Bölge için önem arz edecek olan acil tıp hizmetleri, çok daha geniş konumlandırılıyor. Bunun yanında hastalıkların tanısı ve tedavisi için MR ve BT gibi görüntülüme işlemleri ile radyoloji de Medicana Çeşme’de yerini alıyor. 

Medicana Çeşme’nde hizmet verecek olan tıbbi birimler;

- Acil Servis
- Dermatoloji
- Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
- Genel Cerrahi
- Kadın Hastalıkları ve Doğum
- Ortopedi
- Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
- Kardiyoloji
- İç Hastalıkları
- Göğüs Hastalıkları
- Göz Hastalıkları
- Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon