Geri Dön
EgeÜç projede işbirliği

Üç projede işbirliği

Bornova Belediyesi ile Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), Dijital Sınıf ve Altın Bilezik ile kısa süre önce açılan İstasyon İzmir’de birlikte çalışmak amacıyla işbirliği protokolü imzaladı.

Üç projede işbirliği

EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Mustafa İduğ’u ziyaret etti. Bornova Belediyesi’nin işverenler ile iş arayanları buluşturan Altın Bilezik Projesi, öğrencilere uzaktan eğitim desteği verdiği Dijital Sınıf ve Ege’den dünyaya girişimcilik köprüsü olacak olan İstasyon İzmir Projesi kapsamında iki kurum arasında işbirliği protokolü imzalandı.
STK’larla işbirliğinin önemine değinen Başkan Mustafa İduğ, “Genç ekibinizle İstasyon İzmir’de özellikle kadınlara yönelik çalışmalar yapacağınızı, Altın Bilezik projemiz aracılığıyla da gençlerimizin istihdamına önemli katkılar sağlayacağınızı düşünüyorum. Dijital Sınıfı da hep birlikte bütün Türkiye’ye yaymamız gerekiyor” dedi. Yelkenbiçer de, “EGİAD Melekleri olarak 6 yıldan bu yana 20 girişime 3 milyon dolarlık yatırım yaptık. İstasyon İzmir ile bu desteğin artarak devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Muhtarlarla bir araya geldi

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu’nun her ay düzenlediği toplantıya katıldı. Talepleri dinleyen Başkan İduğ, “Muhtarlarımız, bizlerin vatandaşa en yakın olan çalışma arkadaşlarıdır” dedi.