Geri Dön
EgeYabancı turistin tercihi Alaçatı oldu

Yabancı turistin tercihi Alaçatı oldu

Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Necat Çelikok, bayram tatilinde Alaçatı’da çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlandığını belirtti.

Yabancı turistin tercihi Alaçatı oldu

Avrupa, Çin, Meksika ve Amerika’dan çok sayıda konuk ağırladıklarını dile getiren Çelikkol, “Dış pazarda görünür olmak sevindirici, gelecek sezonunda iyi geçeceğinin teminatı niteliğinde” dedi. “Dört Mevsim Turizm” hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen proje ve etkinliklerle Alaçatı’da turizm sezonunu 12 aya yaymak ve her mevsim canlı tutmak istediklerini vurgulayan Çelikok, şöyle konuştu:
Sezon uzamalı
“Yıllardır sezonu uzatmak gerektiği vurgulanıyor. Bu hedef yalnızca iç pazarla gerçekleşmez. Alaçatı’nın dış pazarda görünür olması için herkesin elini taşın altına koyması gerek. Biz Dernek olarak Alaçatı’nın bilinirliği artırmak, her mevsim yaşayan bir turizm merkezi olduğunu gözler önüne sermek için çalışmalar yapıyoruz. Yabancı turistler kendi ülkelerinde soğuk havanın devam ettiği nisan, mayıs ayları ile başladığı eylül ve ekim aylarında Türkiye’ye gelmek istiyorlar. Buradaki iklim o aylarda yabancı turistlerin tatil kriterlerine uyuyor. Bu, Alaçatı için avantaj. Dış pazardaki bilinirliğimizi koruyabilir, daha da artırabilirsek, sezon da kendiliğinden uzamış olacak.”