Geri Dön

Yakın mesafe sorunu çözülüyor

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Radyo Trafik İzmir’de yayınlanan ‘Ulaşıma Dair’ programında Esra Balkanlı’ya konuk oldu.

Yakın mesafe sorunu çözülüyor

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Radyo Trafik İzmir’de yayınlanan ‘Ulaşıma Dair’ programında Esra Balkanlı’ya konuk oldu. Başta EnTaksi uygulaması olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulunan Anık, yolcularla taksiciler arasında yaşanan yakın mesafe sorununun yakın zamanda giderileceğini belirtti. Taksicilerin yakın ya da uzak mesafe ayrımı yapmamaları gerektiğini, yapanların ceza alacağını kaydeden Anık, “İstanbul ve Ankara’da olduğu gibi yakın mesafe sorununu çözüyoruz. Yapacağımız ayarlamayla bindi-indi ücreti sistemine geçeceğiz. Bir kilometre altında bir mesafede ücretlerimiz sabit olacak. Henüz ücretin ne kadar olacağını belirlemedik. Bir kilometrenin üstündeki mesafelerde normal tarife geçerli olacak. Bu sistemle hem taksiciler hem de yolcular mağdur olmayacak” dedi. Anık, uygulamanın mart sonunda ya da en geç nisan ortasında yürürlüğe gireceğini ifade etti.

TBMM Başkanı Şentop'tan teşekkür konuşmasıAK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı seçildiTBMM Başkanı Mustafa Şentop: "Yüce Meclisin ve kıymetli milletvekillerinin destek ve takdiriyle seçildiğim bu şerefli görevi yürütürken, bu vazifeyi üstlendiğim süre zarfında, Türkiye'nin ali menfaatlerini, milletimizin hukukunu, sivil siyasetin ve demokrasimizin sıhhatini, yüce Meclisimizin izzet ve itibarını korumak için bütün gücümle çalışacağım ve uygulamalarım daima azami bir dikkatle bu istikamette olacaktır."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber