Geri Dön

Yasağa iki ayrı saat

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, müzik yasağının bölgelere göre 01.00 ile 03.00 saatlerinde başlayacağını açıkladı, “Belirlenen saatlerden sonra müzik olmayacak” dedi

Yasağa iki ayrı saat

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ilçede belirlenen bölgelere göre, müzik yasağının 01.00 ile 03.00 saatlerinde başlayacağını açıkladı. Belediye Meclisi’nin haziran ayı toplantısında, dilek ve temenniler bölümünde soruları yanıtlayan Başkan Dalgıç, ses yasağı hakkında bilgi verdi. Alaçatı Mahallesi’nde, nisan ayı sonunda gürültü kirliliğinin önüne geçilmesi için ses yüksekliğinin en fazla 75 desibel olmasıyla ilgili toplantı yapıldığını hatırlatan Dalgıç, “Mevcut mevzuata göre, ses yasağı saat 24.00’te başlıyor. 07.00’ye kadar da gürültü yapılması yasak. Mevzuata ilave bir madde konulup, ‘Valilikteki ilgili komisyon, bu saatlerle ilgili bir düzenleme yapabilir’ denildi. Belediye olarak 01.00 ve 02.00 saatlerinde yasağın başlamasını önerdik; ancak valilikteki komisyon toplantısından 01.00 ve 03.00 saatleri kararı çıktı. Yani Ayayorgi ve Alaçatı Marina’dan sonraki bölgede müzik yasağının başlama saati 03.00, merkezlerdeki alanlarda ise yasağın başlama saati 01.00 olarak belirlendi” dedi.

İnşaat yasağı 15 Haziran-15 Eylül

Saatlerin uygulanmasını sağlayacak yapının İlçe Emniyet Müdürlüğü olduğunu belirten Başkan Dalgıç sözlerine şöyle devam etti: “Bu yasaklara uymayanı men edecek yapı, emniyet teşkilatıdır. Yasak saatinden sonra müzik çalınamaz. Müzik yasağının başladığı saatlerden sonra müzik çalınamaz.” Toplantıda ayrıca inşaat yasağınında 15 Haziran-15 Eylül günleri arasında uygulanacağı konuşuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber