Geri Dön
EgeYatırım yağıyor!

Yatırım yağıyor!

Pandemi sonrası proje çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, ilçeye damga vuran yatırımlar kazandırmayı sürdürüyor.

Yatırım yağıyor!

Her alanda kente ve yaşama değer katan hizmetlere imza attıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirerek, daha yaşanabilir bir kent yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de her kesime yönelik proje ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.
Ödüllü sokak etkinliği
Salgın hastalık nedeniyle yaşanan kapanma süreçlerini değişime ve yeni inşaatlara ayıran Karşıyaka Belediyesi, ilçe sakinlerinin uğrak mekanı olacak tesisleri birer birer faaliyete geçiriyor. Bu yatırımlar arasında çocuklara, aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme imkanı sunan Macera Parkı ve Planetaryum’un yanı sıra Mavişehir’de gençleri hedefleyen Konteyner Park, Bostanlı Bisiklet Yolu ve İmbatlı Meydanı gibi projeler de yer alıyor. Ayrıca yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşuna mekan sağlayacak Sancar Maruflu STK Yerleşkesi tamamlanırken, yeni projeler Ekolojik Yaşam Merkezi ve Alzheimer Evi’nin de yapım çalışmaları devam ediyor. Karşıyaka Belediyesi; kültür, sanat ve spor gibi alanlarda düzenlediği geniş katılımlı etkinliklerle de dikkat çekiyor. Her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirilen “Sokak Senin” etkinlikleri, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen İyi Uygulamalar Yarışması’nda, ‘Sağlıklı Şehir Planlaması’ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Bu bir ilandır.