Geri Dön
EgeYatırımcıların gözdesi: KOSBİ

Yatırımcıların gözdesi: KOSBİ

Sanayiciler, 100 bin metrekarenin üzerinde alana sahip Kemalpaşa OSB’de yer arayışını sürdürüyor. Başkan Porsuk, “Yeni kurulacak fabrikalarla istihdam 50 bine ulaşacak” dedi

Yatırımcıların  gözdesi: KOSBİ

İzmir-İstanbul Otoyolu ile lojistik avantajlarını daha da artıran Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, (KOSBİ) pandemi döneminde de yatırımcıların gözdesi oldu.
İzmir-Ankara Karayolu üzerinde kurulan KOSBİ’nin, İzmir-İstanbul Otoyolu’nun hizmete girmesi, yakınlarına lojistik köy ve Yiğitler Barajı gibi devlet yatırımlarının yapılması ile ilgi odağı haline geldiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, “Kimya, makine imalat, seramik, içecek, kâğıt, gıda sektörlerinde ülkemizin çok önemli tesisleri bölgemizde yer alıyor. Yatırım için parselasyon çalışmasının tamamlanmasını bekleyen birçok sanayicimiz var. Lojistik avantajlarımız, arıtma tesisimiz, kesintisiz enerjimizle yatırımcılar adeta sırada bekliyor. 100 bin metrekarenin üzerindeki büyük alanlarda yatırım yapmak isteyen sanayiciler ne yazık ki yer olmadığı için yatırımlarını erteliyor” dedi.
İtfaiye merkezi açılıyor
Pandemi ile geçen 2020 yılının ardından 2021 yılında da altyapı yatırımlarını sürdürdüklerini ve parselasyon çalışmalarının son hızıyla devam ettiğini açıklayan Porsuk, sanayicilerin uzun süre beklediklerin itfaiye merkezine de bu yıl kavuşacaklarını belirtti.
Porsuk şöyle devam etti: “Böylesi büyük tesislerin olduğu yerde kurulan itfaiye sanayiciler açısından büyük bir güven kaynağı olacak. Amacımız, pandemi sürecinden çıkıldığında bölgeyi yeni yatırımlara hızla hazır hale getirmek. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Bölgemizde MOBESE sisteminin kurulması için de çalışmalarımız sürüyor. 2019- 2020 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlayan KOSBİ Zülfü-Mevlüt Çelik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde laboratuvar ve atölye eksiklerini sanayicilerimiz ile hızla tamamlıyoruz. Okulumuzun çatısına da sanayicilerimize de örnek olması için güneş enerji santrali kuruyoruz. Ayrıca TEVMOT projemizde Türkiye’de pilot uygulama olarak başarılı bir şekilde sürüyor.”

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler