Geri Dön
Ege‘Yeter ki yaşasın’

‘Yeter ki yaşasın’

Edremit Belediyesi, orman yangınlarındaki çalışmalarından dolayı Meclis Üyesi Sedat Osmanoğlu ve personel Mehmet Bekçi’yi altınla ödüllendirdi. Bekçi ve Osmanoğlu, ödüllerini SMA hastası Defne’ye bağışladı

‘Yeter ki yaşasın’

Kazdağları’nda ve Güney Ege’deki orman yangınlarında üstlendikleri görevlerle takdir toplayan Meclis Üyesi Sedat Osmanoğlu ve personel Mehmet Bekçi, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan tarafından birer Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi. Bekçi ve Osmanoğlu, ödülü Edremitli SMA Tip 1 hastası Defne bebeğin ameliyatı için sürdürülen yardım kampanyasına bağışladı.

Başkan Arslan, Ekim Ayı Olağan Belediye Meclisi Toplantısı’nın başında düzenlenen ödül töreninde, mecliste bulunan siyasi partilerin grup başkanlarını da yanına çağırdı. Yangınlarda aktif görev alan Meclis Üyesi Osmanoğlu ve personel Mehmet Bekçi’ye, görev yapan tüm görevlilere minnettar olduklarını belirten Arslan, “Hakları ödenemez. Fedakârlıklarıyla herkes örnek oldular” dedi.

‘Yeter ki yaşasın’Sedat Osmanoğlu ve Mehmet Bekçi, Edremit Belediye Meclisi’ne ve Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a teşekkür etti. Osmanoğlu, insan yaşamının her şeyden önemli olduğunu belirtti, “Bunu yangın bölgelerinde de gördük. Bir canı kurtarmak her şeye değer. Minik Defne’nin iyileşmesi için de ne gerekiyorsa yapılmalı” dedi. Mehmet Bekçi de Defne’nin sağlığına kavuşmasına bir katkı sağlamak istediğini dile getirdi, “Herkesi bu küçük yavrumuz için düzenlenen kampanyaya katılmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Bağış, Edremit’te takdirle karşılandı. Ödül töreni, Balıkesir Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı Edremit Grup Amirliği personeli ve Belediyi Meclis Üyesi, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Milli Takım Antrenörü Sedat Osmanoğlu’nun, İtalya’da yapılan Dünya Şampiyonası’na katılması nedeniyle, Ekim Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı’na ertelenmişti.