Sma

Sma

Son dakika sma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sma haber sayfamızda...

Sma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 659 sma haberi bulunmuştur.
Nadir hastalıklarla mücadelede “Nadir-X 2”
Nadir hastalıklarla mücadelede “Nadir-X 2” Nadir hastalıklarla mücadele edenlerin hikâyesini anlatan “Nadir-X 2” çizgi romanı hem farkındalık yaratıyor hem destek oluşturuyor.
Nadir-X 2 raflarda
Nadir-X 2 raflardaNadir hastalıklara sahip çocukların günlük hayatlarında yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek, tedavilerine devam etmelerini sağlamak, yaşıtları tarafından okulda dışlanmalarını engellemek amacıyla çıkarılan Nadir-X’in ilk çizgi romanı, kitapseverler tarafından çok beğenilmişti.
7.08.2022Pazar
SMA hastası Eda'ya destek kampanyasında mutlu son; 1 milyon 800 bin dolar toplandı
SMA hastası Eda'ya destek kampanyasında mutlu son; 1 milyon 800 bin dolar toplandıBursa'da SMA tip-1 hastası 4 yaşındaki Eda'nın tedavisi için gerekli olan 1 milyon 800 bin dolar toplandı.
5.08.2022Gündem
SMA'lı Emine Asya için konulan bağış kutusunu çaldı
SMA'lı Emine Asya için konulan bağış kutusunu çaldıMalatya'da, Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastası 13 aylık Emine Asya Kaya bebek için toplanan bağış kutusu çalındı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.
30.07.2022Haberler
Bunun adı vicdansızlık! SMA'lı Emine Asya için konulan bağış kutusunu çaldı
Bunun adı vicdansızlık! SMA'lı Emine Asya için konulan bağış kutusunu çaldıMalatya'da, Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastası 13 aylık Emine Asya Kaya bebek için toplanan bağış kutusu çalındı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.
30.07.2022Gündem
Kumsal’ın  4 ayı kaldı!
Kumsal’ın 4 ayı kaldı!Henüz 20 günlükken teşhis konulan ve bugün 2 aylık olan ülkemizin en küçük SMA’lı bebeği için zaman daralıyor
29.07.2022Ege
SMA’lı Yasmin'in 10 aylık ömrünün 5 ayı yoğun bakımda geçti
SMA’lı Yasmin'in 10 aylık ömrünün 5 ayı yoğun bakımda geçtiAdana’da 3 ay önce ambulans kazasında solunum cihazları çıkınca nefessiz kalıp yoğun bakıma alınan Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastası 10 aylık Yasmin Elif Salman, bu kez enfeksiyon nedeniyle yoğun bakıma alındı. Kızının doğduktan sonra 5’inci kez yoğun bakıma alındığını belirten Hilal Salman, "Kızım 10 aylık ömrünün 5 ayını yoğun bakımda geçirdi” dedi.
27.07.2022Gündem
SMA hastası çocuklar için vakıf kuruldu
SMA hastası çocuklar için vakıf kurulduSMA Hastalığı ile Mücadele Derneği ve bir grup dernek yöneticisinin girişimiyle SMA’lı çocukların mücadelesi artık vakıf çatısı altında da yürütülecek.
27.07.2022Gündem
Haluk Levent'ten pamuk şeker sürprizi! 'Emeklerini görmezden gelmeyelim'
Haluk Levent'ten pamuk şeker sürprizi! 'Emeklerini görmezden gelmeyelim'Şarkıcılık kariyerinin yanı sıra yıllardır hayırsever kimliğiyle de ön planda olan, başkanlığını yaptığı AHBAP platformu ile ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatan Haluk Levent; Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Malatya Valiliği ile Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen '25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali'nin ikinci gününde konser verdi. Levent, konserindeki işportacı çocukların pamuk şekerlerini 10 liradan satın alıp halka dağıttı.
24.07.2022Cadde
Şarkılar, SMA’lı miniklere söylendi
Şarkılar, SMA’lı miniklere söylendiEdremit Belediyesi’nin SMA hastası bebeklere destek için düzenlediği “Bir Nefes Hayat Konserleri” Altınkum Mahallesi’nde başladı.
19.07.2022Ege
Hasta eşine 7 yıldır çocuk gibi bakıyor
Hasta eşine 7 yıldır çocuk gibi bakıyorİzmir’de fabrika işçisi Cüneyt Elemenler (43) ile evlenen Özlem Elemenler'e (38), 7 yıl önce 20 bin kişide bir görülen Huntington hastalığı teşhisi kondu. Bu süreçte eşinin tüm bakımını annesi ile birlikte üstlenen Cüneyt Elemenler, "Sürekli eli, kolu hareket halinde. Denge bozuklukları yaşıyor. İleriki dönemlerde yutma sıkıntıları yaşayacak. Yatalak duruma gelme ihtimali var. Hastalığı yavaşlatmak için kullanılması gereken ilaca tedarikçi sıkıntısı nedeniyle ulaşamıyoruz" dedi.
19.07.2022Haberler
Hasta eşine 7 yıldır çocuk gibi bakıyor
Hasta eşine 7 yıldır çocuk gibi bakıyorİzmir’de fabrika işçisi Cüneyt Elemenler (43) ile evlenen Özlem Elemenler'e (38), 7 yıl önce 20 bin kişide bir görülen Huntington hastalığı teşhisi kondu. Bu süreçte eşinin tüm bakımını annesi ile birlikte üstlenen Cüneyt Elemenler, "Sürekli eli, kolu hareket halinde. Denge bozuklukları yaşıyor. İleriki dönemlerde yutma sıkıntıları yaşayacak. Yatalak duruma gelme ihtimali var. Hastalığı yavaşlatmak için kullanılması gereken ilaca tedarikçi sıkıntısı nedeniyle ulaşamıyoruz" dedi.
19.07.2022Gündem
Özge Özder'den 'Sadakatsiz' itirafı! 'Hiç kimse bir şey anlamadı'
Özge Özder'den 'Sadakatsiz' itirafı! 'Hiç kimse bir şey anlamadı'Hülya Koçyiğit'in sunduğu, TRT 2 ekranlarında yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar' programının bu haftaki konuğu, son olarak geçtiğimiz mayıs ayında Kanal D'de final yapan 'Sadakatsiz' dizisinde rol alan Özge Özder oldu. 2018 yılında müzisyen Sinan Güleryüz ile dünyaevine giren, Şubat 2021'de kızı Eva Luna'yı kucağına alan ünlü oyuncu, anne olduktan sonra hayatında birçok şeyin değiştiğini, anneliğin hayatına bir anlam kattığını vurguladı.
18.07.2022Cadde
Komplo teorileri nedeniyle aileler topuk kanı taramasını reddediyor
Komplo teorileri nedeniyle aileler topuk kanı taramasını reddediyorTürk Neonatoloji (yenidoğan) Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Merih Çetinkaya, topuk kanına dikkat çekerek hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Topuk kanı taramasını bazı ailelerin reddettiğini belirten Çetinkaya, ebeveynlerin bebeklerini büyük bir tehlikeye attığı uyarısında bulundu.
13.07.2022Haberler
Bazı aileler reddediyor ama hayati öneme sahip! Sadece İstanbul'da 1000'e yakın ebeveyn var
Bazı aileler reddediyor ama hayati öneme sahip! Sadece İstanbul'da 1000'e yakın ebeveyn var Türk Neonatoloji (yenidoğan) Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Merih Çetinkaya, topuk kanına dikkat çekerek hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Topuk kanı taramasını bazı ailelerin reddettiğini belirten Çetinkaya, ebeveynlerin bebeklerini büyük bir tehlikeye attığı uyarısında bulundu.
13.07.2022Gündem
Bu kez de Pera bebek kazandı
Bu kez de Pera bebek kazandıSMA-Tip 2 tanısı alan 2 yaşındaki Pera bebek de yaşama tutundu. Sokaklarda stantlarda, sosyal medyada yürütülen yardım kampanyası sonuç verdi ve Pera bebek 2 yaşına sağlıklı bir yaşam umuduyla girdi. Baba Hakan Sinkiler, ‘Pera kazandı ve tedaviye başlandı. Yüzlerce bebek tedavi bekliyor’ dedi.
11.07.2022Gündem
SMA’lı İdil’e en güzel bayram hediyesi
SMA’lı İdil’e en güzel bayram hediyesiSMA Tip 1 hastası 18 aylık İdil Ayşe Adakan’ın tedavisi için gerekli olan 1 milyon 948 bin dolar para önceki gün tamamlandı. Önümdeki günlerde tedavi için Amerika’ya gidecek olan İdil’in annesi, “Bu bize en güzel bayram hediyesi oldu” dedi.
9.07.2022Gündem
SMA'lı İdil Ayşe'nin tedavi parası toplandı; davul- zurnalı kutlama yapıldı
SMA'lı İdil Ayşe'nin tedavi parası toplandı; davul- zurnalı kutlama yapıldıKırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde SMA Tip 1 hastası 14 aylık İdil Ayşe Adakan'ın tedavi giderlerinin karşılanması için başlatılan kampanyada 1 milyon 948 bin doların toplanması, meydanda davul- zurna eşliğinde kutlandı.
7.07.2022Gündem
Ela bebek için söyledi
Ela bebek için söylediZuhal Olcay, Alanya Açıkhava Tiyatrosu’nda şarkılarını SMA hastası Ela bebek için söyledi.
2.07.2022Cadde
Zuhal Olcay, Ela Bebek için sahneye çıktı
Zuhal Olcay, Ela Bebek için sahneye çıktıZuhal Olcay, Alanya Açıkhava Tiyatrosu'nda şarkılarını SMA hastası Ela Bebek için söyledi. Ünlü sanatçı, 2.5 saat boyunca en özel şarkılarını seslendirdi.
1.07.2022Cadde
Bakan Nebati: Sağlık çalışanlarının performans ek ödeme tavanları yükseltildi
Bakan Nebati: Sağlık çalışanlarının performans ek ödeme tavanları yükseltildiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Sağlık çalışanlarının sabit ek ödemeleri genel bütçeye alınarak, dağıtılabilir ek ödeme miktarı arttırıldı, performans ek ödeme tavanları yükseltildi. Hekimlerin ve diş hekimlerinin emekli aylıklarına ilişkin iyileştirme yapıldı, hastanelerin tamamında performans ek ödemesi dağıtılabilir hale getirildi" dedi.
29.06.2022Ekonomi
Makineye bağlı SMA'lı Ali’nin tedavisi için 4 ayı kaldı
Makineye bağlı SMA'lı Ali’nin tedavisi için 4 ayı kaldıMardin'in Nusaybin ilçesinde Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 teşhisi koyulan ve cihaza bağlı yaşayan, tedavisi için de 4 ayı kalan, 20 aylık Ali Akyüz için valilik onaylı yardım kampanyası başlatıldı. 2 yaşına kadar olan çocuklarda uygulanan tedavi için 5 ay önce başlatılan kampanyada, gereken 2 milyon doların yüzde 4’ü toplandı. Anne Saliha Akyüz, “Tam iyileşmesi için Dubai’de tedavi gerekiyor, onun için 2 milyon dolar gerekli” dedi.
27.06.2022Gündem
Yetenek avcısından gen devrimi
Yetenek avcısından gen devrimiİzmir Genetik Merkezi Bilimsel Danışmanı ve Genetik Uzmanı Dr. Akın Sevinç, anne karnında SMA, kistik fibrozis, orak hücreli anemi, talasemi gibi hastalıkları tespit edebiliyor
24.06.2022Ege
Ece Seçkin: Bastırdığım tüm duygular beni parçalarak çıktı
Ece Seçkin: Bastırdığım tüm duygular beni parçalarak çıktıÜnlü şarkıcı Ece Seçkin, Katarsis’te Gökhan Çınar’ın konuğu oldu. Çocukluk dönemini anlatarak başlayan ünlü şarkıcı "Prenses gibi yetiştirilmiş biriyim" dedi. Yakın zamanda yaşadığı durumdan bahseden Seçkin, "Çaktırmamaya çalışarak yaşadığım tüm korku ve kaygılar iki ay önce tamamen çıktı benden" itirafında bulundu.
23.06.2022Cadde
Ela bebek  için sahnede
Ela bebek için sahnedeZuhal Olcay, 29 Haziran akşamı Alanya Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserine, sekiz aylık Ela bebek için çıkacak.
23.06.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Sma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.