Sma

Sma

Son dakika sma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sma haber sayfamızda...

Sma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 449 sma haberi bulunmuştur.
Kızını kurtarmak için bu pis işe girmişti
Kızını kurtarmak için bu pis işe girmiştiBen de amiri arayıp bilgi verdim. Ama amir beni arayıp bulamayınca Seza’dan gerekli bilgileri almıştı zaten. Uyuduğum için telefonlarına cevap veremediğimi anlattım.
29.07.2021Kültür Sanat
Seni öldürmek zorunda kalmak istemiyorum
Seni öldürmek zorunda kalmak istemiyorumKim bilir birbirimizi kaç kez “dekman”lamıştık. Şimdi beni “dekman”layan kişi Barbaros’tu ve elindeki tabanca ise oyuncak değil gerçek tabancaydı. Bu oyunda adım saymaya gerek yoktu.
27.07.2021Kültür Sanat
INVAMED-RD GLOBAL: SGK'ya hiçbir tıbbi cihaz satılmamıştır
INVAMED-RD GLOBAL: SGK'ya hiçbir tıbbi cihaz satılmamıştırINVAMED-RD GLOBAL'den, CHP Milletvekili Murat Emir'in iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, "Şirketlerimizce SGKya ihaleyle veya ihalesiz hiçbir tıbbi cihaz satılmadığı, kaldı ki ülkemizde hiçbir tıbbi cihaz şirketinin bu şekilde SGKya ürün satmasının mümkün olmadığı SGK mevzuatı ve Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) hükümlerince belirlenmiştir" ifadesi yer aldı.
17.07.2021Gündem
Zamanla yarışıyor
Zamanla yarışıyorİzmir’de sosyal medya üzerinde kurulduktan sonra, gönüllülerin desteğiyle üye sayısını genişleten Kadınsal Hareketler Bunlar Platformu, Tire’de yaşayan SMA Tip 2 hastası Mehmet Ayaz Sındıraç’ın bağış hesabına destekleri artırmak için bir araya geldi.
13.07.2021Ege
Çocuklarımız ölmesin!
Çocuklarımız ölmesin!Efeler, Turgutlu ve Bismil’de yaşayan üç SMA Tip-1 hastası bebek için seferberlik ilan edildi. Belediye başkanları çağrıda bulundu, “Çocuklarımızı yaşatalım, her kesim destek vermeli” dedi
11.07.2021Ege
SMA’lı Alparslan’ın yaşam ışığı sönmesin
SMA’lı Alparslan’ın yaşam ışığı sönmesinDünyaya 33 haftalıkken gelen ve 35 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşam savaşını kazanan Alparslan bebek, SMA Tip 1 ile mücadele ediyor. Başoğlu çifti, oğullarının yaşaması için yardım bekliyor
9.07.2021Gündem
Seferber oldu
Seferber olduİzzet Yıldızhan, SMA Tip 2 hastası Mira Lina Pala’nın, sağlığına kavuşması için seferber oldu.
24.06.2021Cadde
Deniz Çakır şikayetinden vazgeçti, dava düştü!
Deniz Çakır şikayetinden vazgeçti, dava düştü!Beşiktaş’taki evinin önünden elektrikli bisikleti çalınan oyuncu Deniz Çakır, bisikletini çalan hemşire Uygar K.’yi bisikletin bedeli olan 8 bin 350 TL'yi SMA Tip 1 hastası Deniz Elmas bebeğin yardım hesabına yatırınca şikayetinden vazgeçti. Mahkeme, hemşire Uygar K. hakkındaki kararını verdi.
23.06.2021Cadde
Ankara Üniversitesi Nadir Hastalıklar Merkezi kuruyor
Ankara Üniversitesi Nadir Hastalıklar Merkezi kuruyorAnkara Üniversitesi’nin “Nadir Hastalıklar Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurulması yönünde YÖK’e yaptığı başvuru kabul edildi.
21.06.2021Gündem
Kalıtım Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kalıtım Çeşitleri Nelerdir?
Kalıtım Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Kalıtım Çeşitleri Nelerdir?Anne ve babadan kromozomlarla ya da genler aracılığıyla aktarılan fiziki ya da ruhani özelliklere kalıtım adı verilir. Sadece birtakım özellikler değil birçok hastalık da kalıtımsal olarak nesilden nesle aktarılabilir. Balık pulu ve yumurtalık kanseri kalıtsal hastalıklar arasında yer alır. Kalıtım nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Kalıtım çeşitleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.06.2021Eğitim
‘Berinay’ımın elinden tutup ona destek olun’
‘Berinay’ımın elinden tutup ona destek olun’Ankara’da, Zehra ve Burak Özkesemen çiftinin Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan çocukları Berinay’ın (1), sağlığına kavuşabilmesi için gen tedavisi olması gerekiyor. Zehra Özkesemen, tedavi için gereken 2.3 milyon doların kampanya kapsamında yüzde 10’unun toplanabildiğini belirterek, “Her an çocuğumuzu kaybetme korkusu yaşıyoruz. Berinay’ımın küçük ellerinden tutup bizlere destek olun” dedi.
8.06.2021Gündem
Tek istekleri Yusuf'un yaşaması
Tek istekleri Yusuf'un yaşamasıKocaeli'de Gebze ilçesinde yaşayan Kayahan- Mensure Polat çifti, SMA hastalığıyla dünyaya gelen 4 yaşındaki oğulları Yusuf’un tedavisi için yardım bekliyor. 2013 yılında 1,5 yaşındaki kızı Asmin’i de aynı hastalıktan kaybettiğini belirten Mensure Polat, "İlk çocuğumuz gözlerimizin önünde eriyip gitti. Yusuf'un yaşaması için yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.
5.06.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı’ndan SMA, ALS gibi hastalıklar için önemli adım: Özel birimler oluşturulacak
Sağlık Bakanlığı’ndan SMA, ALS gibi hastalıklar için önemli adım: Özel birimler oluşturulacakAYKUT YILMAZ Ankara - Sağlık Bakanlığı’ndan Amyotrofik Laeral Skleroz (ALS), Duchenne Musküler Distrofisi (DMD), Spinal Müsküler Atroji (SMA), gibi hastaları da içine alan “nöromasküler hastalıklarla” ilgili önemli bir adım geldi...
5.06.2021Gündem
‘Evlenecek çiftlere SMA taraması yapılsın’
‘Evlenecek çiftlere SMA taraması yapılsın’CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, SMA hastası 1 yaşındaki Belinay Özkesemen’in annesi Zehra Özkesemen ve babası Burak Özkesemen ile dün TBMM’de basın toplantısı düzenledi.
4.06.2021Siyaset
SMA'lı Elif bebek hayatını kaybetti, toplanan 2,4 milyon lira diğer hastalara dağıtılacak
SMA'lı Elif bebek hayatını kaybetti, toplanan 2,4 milyon lira diğer hastalara dağıtılacakBatman'da yaşayan Tenha çiftinin 1 yaşındaki kızları Elif Eva, bir süredir tedavi gördüğü Spinal Müsküler Atrofisi (SMA) hastalığında yaşam mücadelesini kaybetti. Ailesi, Elif bebek için bugüne kadar topladıkları 2 milyon 400 bin liralık bağışı SMA hastalarına dağıtacaklarını açıkladı.
3.06.2021Gündem
İyileşeceksiniz
İyileşeceksinizDoğuştan iki kulağı olmayan Alperen’in sağlığına kavuşması için 166 bin dolar gerekiyor. SMA Tip2 hastası 22 aylık Ayaz’ın tedavisnin yapılabilmesi amacıyla da güzel bir dayanışma örneği sergileniyor...
1.06.2021Ege
‘Koştuğunu göreyim’
‘Koştuğunu göreyim’Marmaris’te yaşayan Mehtap ve Sinan Ünen çiftinin, SMA Tip2 hastası 22 aylık bebekleri Ayaz’ın tedavisi için kampanya düzenlendi.
1.06.2021Ege
SMA tedavisi: İngiltere dünyanın en pahalı ilacı Zolgensma'yı kullanmaya başladı
SMA tedavisi: İngiltere dünyanın en pahalı ilacı Zolgensma'yı kullanmaya başladıİngiltere'de Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS), Novartis Gen Terapileri tarafından üretilen Zolgensma için açıklanmayan oranda bir indirim elde etti. Böylece her yıl onlarca SMA'lı çocuk Zolgensma ile tedavi olabilecek.
1.06.2021Dünya
Deniz'in sesi ol
Deniz'in sesi olSMA hastası adaşı Deniz’in ailesine, kendi yaptığı 200 bilekliği bağışlayan Deniz Çakır’ın, satışa çıkardığı çiçekli tacını, Almanya’daki hayranı 18 bin TL’ye aldı.
1.06.2021Cadde
Bağış topladılar
Bağış topladılarMentalist Olcay Kutluca ve şarkıcı Sinan Güleryüz, SMA hastası Alperen bebek için seferber oldu.
29.05.2021Cadde
Anlamlı destek
Anlamlı destekBerker Güven, SMA hastası Miran bebeğe bağış yaptı.
23.05.2021Cadde
Son dakika! Mucizenin adı herkesin umudu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'la da görüştü
Son dakika! Mucizenin adı herkesin umudu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'la da görüştüİki yaşından beri SMA Tip3 hastası olan Burak, yıllar süren ilaç tedavilerinin ardından şimdi ayakta durabilmenin mutluluğunu yaşıyor
23.05.2021Gündem
İş dünyası, Duru’ya nefes olabilir
İş dünyası, Duru’ya nefes olabilirSMA Tip 1 hastası Duru bebek için ailesinin açtığı ‘Duruya Ses Nefes Ol” kampanyasının instagram canlı yayınına katılan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, dernek yönetimi olarak kampanyaya katkı koyacaklarını belirtti.
22.05.2021Ege
8 yıl 4 ay hapis cezası aldı, serbest kaldı!
8 yıl 4 ay hapis cezası aldı, serbest kaldı!İstanbul’da trafikte tartıştığı sürücü Dadaş Aras’ı 6 yerinden bıçaklayan 19 yaşındaki çakarlı minibüs sürücüsü Muhammet Enes Uysal 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada söz alan müşteki Dadaş Aras, sanığın SMA vakfına bağış yapması karşılığında şikayetinden vazgeçtiğini söyledi.
20.05.2021Haberler
Son dakika: 8 yıl 4 ay hapis cezası aldı, serbest kaldı!
Son dakika: 8 yıl 4 ay hapis cezası aldı, serbest kaldı!Gelen son dakika haberine göre; İstanbul’da trafikte tartıştığı sürücü Dadaş Aras’ı 6 yerinden bıçaklayan 19 yaşındaki çakarlı minibüs sürücüsü Muhammet Enes Uysal 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada söz alan müşteki Dadaş Aras, sanığın SMA vakfına bağış yapması karşılığında şikayetinden vazgeçtiğini söyledi.
20.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirsmacaddemagazin

Sma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.