Geri Dön
EgeYumuşacık hediyeler

Yumuşacık hediyeler

Karaburun’da başlatılan projeyle köylerde ikamet eden kadınların ördüğü bez oyuncaklar, yeni bebeği olan çiftlere hediye edilecek

Yumuşacık  hediyeler

Karaburun Belediyesi, ilçenin köylerinde ikâmet eden kadınların ek gelir elde etmeleri için özgün bir projeye başladı. Buna göre kadınların el emekleri ile ördükleri bez oyuncaklar, Karaburun Belediyesi tarafından satın alınacak.
Oyuncaklar, belediyenin yeni bebeği olan çiftlere vermek için hazırladığı geleneksel Karaburun bohçalarına konulacak ve Başkan İlkay Girgin Erdoğan tarafından ilçedeki çocuklara armağan edilecek.
Plastik kullanılmıyor
Plastik kullanılmadan ve tamamıyla yünden yapılan oyuncakların çocukların sağlıklarına hiçbir zararı olmadığını söyleyen Başkan Erdoğan, “İlçede yüzyıllardır yaşatılan bohça geleneğini ilçemizde sürdürüyoruz. Yeni bebeği olan, bebek ağlamalarının huzurunu yaşayan hemşehrilerimize, acil ihtiyaçlarından oluşan bohçaları vermeye başladık. Kadınlarımızın ürettikleri oyuncakları satın alarak bu bohçalara koyacağız. Bu bebekler aynı zamanda çocuklarımızın uyku arkadaşları olacak. En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın Çin malı, ucuz ve pek çoğu kanserojen maddeler içeren oyuncaklar ile oynamalarına izin vermeyelim.
Oyuncakların seçiminde iyi insan olmayı, çevresine ve ailesine fayda sağlamayı öğütleyen karakterlerin seçimine özellikle dikkat ediyoruz. Bu oyuncaklardan satın alarak ihtiyaç sahibi çocuklara da dağıtacağız” ifadesini kullandı.
Karaburun’un köylerinde geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşların pandemi nedeniyle zor bir dönemden geçtiklerine dikkat çeken Erdoğan, “Belediyecilik anlayışımızda, kadınlarımızın sosyal yaşama daha fazla katılmalarına, sofralarındaki ekmeği büyütmeleri özel bir önem veriyoruz. Onlara ek gelir sağlayan oyuncak üretimi arttıkça, ilçemizi ziyaret eden vatandaşlarımızın da bu oyuncaklardan satın almaları için kadınlarımıza imkân yaratacağız” diye konuştu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler