Geri Dön
EgeYunusemre’nin bal üretimine destek

Yunusemre’nin bal üretimine destek

Yunusemre Belediyesi, arı yetiştiricilerine desteklerini sürdürüyor. Yağcılar Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törenle 500 arı kovanı ve 2 bin 500 adet lavanta fidesi dağıtıldı.

Yunusemre’nin bal üretimine destek

Yunusemre Belediyesi, arı yetiştiricilerine desteklerini sürdürüyor. Yağcılar Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törenle 500 arı kovanı ve 2 bin 500 adet lavanta fidesi dağıtıldı. Dağıtım törenine katılan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “Belediyenin kendi mali imkânlarıyla sağladığı kovanların ana arıları da İçişleri Bakanlığı’ndan gönderilen ödenekle sağlanacak” dedi.
Kırsal kalkınma merkezi
Kırsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini belirten Başkan Mehmet Çerçi de, “Her yıl yaklaşık 20 bin fidan dağıtımı yapıyor, yabani ağaçlara aşılama çalışmaları yapıyoruz. Özellikle Antep fıstığı üretiminde bölgemizde ciddi bir artış söz konusu. Üreticimizi destekleyerek burada ciddi bir pazar oluşturmayı, bölgede üretim çeşitliliğini artırmayı hedefliyoruz. Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile hayata geçirdiğimiz Pelitalan’da kırsal kalkınma merkezi tamamlanma aşamasına geldi. Yuntdağı’nda yetiştirilen ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması anlamında da merkezin büyük katkısı olacak” diye konuştu. Vali Karadeniz ve Başkan Çerçi, Manisa Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ali Turgut’a ilaç desteğinde kullanılmak üzere tahsis edilen çeki verdi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler