Geri Dön
Ege‘Yurtdışına taşıyacağız’

‘Yurtdışına taşıyacağız’

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde sergilenmeye başlandı.

‘Yurtdışına taşıyacağız’

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde sergilenmeye başlandı. Karikatürlerin, Ankara Büyükşehir, Çankaya ve Yenimahalle belediyelerinde de halka açık olarak sergileneceği bildirildi.
Kılıçdaroğlu’na albüm
Serginin açılışına katılan Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyon Başkanı Av. Nilay Kökkılınç ve komisyon üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Üyeler, yarışmada sergilenmeye değer görülen eserlerin toplandığı albümü Kılıçdaroğlu’na armağan etti, İzmir’de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yaptıkları çalışmaları aktardı. Kökkılınç, sergiyi yurtdışına da taşımak istediklerini söyledi. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Karikatür Yarışması’na, 62 ülkeden 549 çizer, toplam bin 672 eserle katılmıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler