Geri Dön
EğitimAğda Oturum Açın Ne Demek? Telefonlarda Ağda Oturum Açın Uyarısı Neden Çıkar?

Ağda Oturum Açın Ne Demek? Telefonlarda Ağda Oturum Açın Uyarısı Neden Çıkar?

Son yıllarda hem Türkiye'de hem de dünya genelinde internet kullanma oranı arttı. Bunun en büyük nedeni sadece bilgisayarlarla değil akıllı telefonlarla da internete girilebiliyor olması. Akıllı telefonlarda kullanıcılara iki seçenek sunuluyor. Bunlardan ilki internete mobil servis yani kablosuz ağ ile bağlanmak. İkincisi ise Wifi Ağında oturum açmak. Ağda oturum açın ne demek? Telefonlarda ağda oturum açın uyarısı neden çıkar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Ağda Oturum Açın Ne Demek? Telefonlarda Ağda Oturum Açın Uyarısı Neden Çıkar?

Ağda oturum açmak, telefondaki internet paketinin hemen bitmesini önler. Wifi ağıyla internette daha hızlı gezildiği için de internete Wi-fi bağlantısı ile girmek çok daha avantajlıdır. 

 Ağda Oturum Açın Ne Demek? 

 Ağda oturum açın, mobil servisten (kablosuz ağdan) çıkıp Wi-fi ağına bağlanmak demektir. Ağda oturum açmak için önce kablosuz internet kapatılmalı ve sonrasında Wi-fi bağlantısının üstüne tıklanıp şifre girilmelidir. 

 Telefonlarda Ağda Oturum Açın Uyarısı Neden Çıkar? 

 Telefonlardaki akıllı yazılım bulunulan ortamdaki Wi-fi ağlarını algılar. Wi-fi ağına bağlanmak hem daha ekonomik hem de daha hızlı olduğu için, telefonlarda ağda oturum açın uyarı çıkar. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler