Geri Dön
EğitimAndante Ne Demek? Müzikte Andante Ne Anlama Gelir?

Andante Ne Demek? Müzikte Andante Ne Anlama Gelir?

Her bilimde olduğu gibi müzik biliminin de kendine özgü bir takım terimleri bulunmaktadır. Bu terimler notaların düzgün bir şekilde icra edilmesinin sağlamaktadır. Müzik kuralları ortaya çıkacak ses arızalarının önüne geçmektedir. Peki, bu kurallar arasında bulunan andante ne demektir? Müzikte andante ile karşılaşıldığında ne yapmak gerekmektedir? İcralarda bu ifade ile karşılaşıldığında nasıl bir yol izlenir? İşte, bir müzik terimi olan andante hakkında merak edilen detaylar.

Andante Ne Demek? Müzikte Andante Ne Anlama Gelir?

Türk Dil Kurumu kelime sözlüğünde andante ile ilgili açıklama bulunmaktadır. Bir müzik terimi olarak açıklanan bu ifade, kök olarak İtalyanca olan bir kelimedir.

Andante Ne Demek?

Andante, adacyo terimi ve andantino terimi arasında yarı yavaş bir şekilde çalmak ve çalınmak anlamında açıklanmıştır. Yani müzik icrasının belirlenen terimler arasında yarı yavaş bir şekilde olması gerektiği manasına gelir.

Müzikte Andante Ne Anlama Gelir?

Bir zarf yani belirteç olarak kullanılan andante yarı yavaş bir şekilde icra anlamına gelir. Bir müzik icrasının belirlenen bir bölümünün adacyo ile andantino arasında bir hız ile çalınacağı anlamına gelmektedir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler