Geri Dön
EğitimBaşarılı öğrenciye ayda bin lira burs

Başarılı öğrenciye ayda bin lira burs

Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, başarılı öğrencilerine burs veriyor. Ayda 500 TL ile 1000 TL arasında burs verecek olan okul, hazırlık sınıfıyla başlayacak ve 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ilk 30 öğrencisini kabul edecek.

Başarılı öğrenciye ayda bin lira burs

Türkiye’nin en büyük medya grubu bünyesinde eğitim verecek olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenen merkezi sınavda başarılı olan öğrencilere burs veriyor. Lise, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ilk 30 öğrencisini kabul edecek. Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenlerin ders vereceği hazırlık sınıfıyla başlayacak devlet okulu Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

YEMEK, SERVİS VE YURT 

Demirören Medya MTAL’de, alanında örnek okul olması nedeniyle Türkiye’nin en başarılı öğrencilerinin eğitim görmesi hedefleniyor. Lisede 15 kişilik sınıflarda, 1 yılı İngilizce hazırlık sınıfında 5 yıllık eğitim verilecek. Okulda, hazırlık sınıfından sonra da pek çok ders de İngilizce olacak. Şehir dışından gelecek öğrencilere konaklama ve İstanbul’un her yerine ücretsiz servis ve yemek sunulacak.

Öğrencilere ayrıca 500 puan alana aylık 1000 TL, 485-500 puan arasına aylık 750 TL, 470-485 puan arasına aylık 500 TL başarı bursu verilecek.

Gazetecilik ve Radyo-Televizyon olmak üzere iki bölümle eğitim verecek lisede öğrenciler basılıdan dijital medyaya, televizyondan podcast’e, sosyal medyadan YouTube’a kapsamlı bir müfredatla dünya standartlarında çağdaş bir eğitim alacak.

Geleceğin mesleği olan medya için sektöre yetkin elemanlar yetiştirilecek olan lise, Türkiye’nin en büyük medya grubu olan Demirören Medya’nın içinde eğitim verecek. Böylece öğrenciler mesleklerini Milliyet, Milliyet, CNN Türk, DHA, Kanal D, Posta, Fanatik ve D-Smart gibi Türkiye’nin en büyük medya kuruluşlarında görev yapan sektörün duayenlerinden öğrenebilecek; derslere katılmakla birlikte medya içeriğini yerinde, profesyonellerle birlikte üretecek, henüz lise öğrencisiyken deneyim kazanacaklar.

Mezunlar, aldıkları eğitim sayesinde gelecekte Türkiye ve dünya medyasına yön verecekler.