Burs

Burs

Son dakika burs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan burs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan burs haber sayfamızda...

Burs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.739 burs haberi bulunmuştur.
Son dakika... 'Fuhuş yuvası' sözlerinden sonra bir skandal daha! Ebubekir Sofuoğlu'na tepki yağdı
Son dakika... 'Fuhuş yuvası' sözlerinden sonra bir skandal daha! Ebubekir Sofuoğlu'na tepki yağdı Daha önce üniversiteler konuşulurken “Fuhuş yuvası” sözleriyle kız öğrencilere hakaret eden Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu bu kez de hocaların hocası olarak bilinen dünyaca ünlü tarihçi Halil İnalcık’ı hedef aldı. Sofuoğlu’na tepki yağdı.
26.02.2021Gündem
Gücüne güç kattı
Gücüne güç kattı65 yıllık köklü geçmişiyle yükseköğretim tarihinde önemli bir yere sahip Ege Üniversitesi öğrenci odaklı toplumla bütünleşen araştırma üniversitesi hedefli, eğitim- öğretimde kalite öncelikli bir yönetim anlayışıyla hareket eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın vizyonuyla geleceğe hazırlanıyor
26.02.2021Ege
Harçlık Avans Nedir? Bankalarda Harçlık Avans Sistemi Nasıl Çalışır?
Harçlık Avans Nedir? Bankalarda Harçlık Avans Sistemi Nasıl Çalışır?Harçlık avans birçok kişi tarafından kullanılan bir sistemdir. Öğrenciler harçlık avans kullanımının nasıl yapıldığı merak ediyor. Yaptıkları araştırmalarla, harçlık avansın hangi şartlarda kullanılacağını öğrenmeye çalışıyor. Harçlık avans nedir? Bankalarda harçlık avans sistemi nasıl çalışır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
26.02.2021Ekonomi
Burdur'da sokak hayvanı sahiplenen öğrencilere burs verilecek
Burdur'da sokak hayvanı sahiplenen öğrencilere burs verilecekBurdur Belediyesi ile Antalya AKEV Üniversitesi arasında barınaktan sokak hayvanı sahiplendirmeye ilişkin ödüllü sosyal sorumluluk projesi protokolü imzalandı.
25.02.2021Gündem
Masumiyet Hale Ilgaz kim? İşte, Hale rolünü oynayan Hülya Avşar'ın hayatı...
Masumiyet Hale Ilgaz kim? İşte, Hale rolünü oynayan Hülya Avşar'ın hayatı...Hülya Avşar uzun bir aranın ardından televizyon ekranlarında Masumiyet dizisi ile geri dönüyor. Dizide oğluna aşırı düşkün bir anne olan Hale Ilgaz karakterine hayat veriyor. Dizi takipçileri, 'Masumiyet Hale kimdir, gerçek adı nedir?' sorularını araştırırken Hülya Avşar'ın biyografisi de sorgulananlar arasında yerini aldı. İşte, detaylar...
24.02.2021Cadde
Tiger Woods kimdir? Tiger Woods kaç yaşında, son durumu nasıl?
Tiger Woods kimdir? Tiger Woods kaç yaşında, son durumu nasıl?Tiger Woods trafik kazası geçirdi. Ünlü golfçü ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki, Tiger Woods kimdir, kaç yaşında? Sağlık durumu ile ilgili bilgilendirme yapıldı mı? İşte Tiger Woods'un hayatı.
24.02.2021Diğer
En etkili yayınları Hacettepe hazırladı
En etkili yayınları Hacettepe hazırladıYükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) gerçekleştirdiği “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020”ye dair ikinci gün sonuçları açıklandı.
24.02.2021Eğitim
Başlangıç Noktası’ndan geleceğe zil çaldılar
Başlangıç Noktası’ndan geleceğe zil çaldılar Geleceğin değişim öncüleri olacak “etkili genç liderleri” ortaya çıkarmak ve onları kariyer hedeflerinde desteklemek üzere yola çıkan Başlangıç Noktası Akademi, eğitim sürecine başladı.
24.02.2021Eğitim
Öğrenciler işsiz kaldı burslara talep arttı
Öğrenciler işsiz kaldı burslara talep arttıEğitim masraflarını karşılamak amacıyla kimi garsonluk kimi anketörlük yapıyordu. Okurken çalışan öğrenciler, pandemiyle birlikte işsiz kaldı. Önceki yıllara göre burs arayan öğrenci sayısı artarken gelirleri düşen bazı kurumlar ise burs vermeyi kesti.
24.02.2021Eğitim
Tiger Woods kimdir, kaç yaşında? İşte, Tiger Woods hayatı...
Tiger Woods kimdir, kaç yaşında? İşte, Tiger Woods hayatı...Dünyaca ünlü golfçü, Tiger Woods, tüm zamanların en başarılı golfçüsü olarak biliniyor. Kullanıcılar, Tiger Woods'un servetini de araştırmaya başladı. 1997 Masters Turnuvası'nı 12 vuruş farkla kazanan Woods, bir rekora imza atmıştır. Peki, Tiger Woods nereli, kaç yaşında? İşte, Tiger Woods'un biyografisi...
23.02.2021Cadde
Hiç görmediği ve varisi olduğu tarihi kaleyi gezmek istiyor
Hiç görmediği ve varisi olduğu tarihi kaleyi gezmek istiyorTrabzon'da bulunan ve içinde Güzelhisar Kalesinin de yer aldığı yaklaşık 1300 dönüm arazi, torunları tarafından açılan dava sonucunda mahkeme kararıyla Üçüncüzade Ömer Paşa adına tescil edildi. Balıkesir'de yaşayan Şefika Seray Üçüncü, hayatında hiç görmediği ve varisi olduğu kaleyi en kısa zamanda Trabzon'a giderek gezmek istediğini söyledi.
23.02.2021Gündem
Bakan Varank açıkladı! E-ticarette rekor artış
Bakan Varank açıkladı! E-ticarette rekor artışSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2021 yılına ilişkin öncü göstergeler, geleneksel pazarlarımızdaki ikinci dalga tedirginliğine karşın imalat sanayimizin 2020 yılı son çeyrekte yakaladığı ivmeyi koruduğunu gösteriyor. Yakında ilan edeceğimiz hukuk, demokrasi ve ekonomi alanındaki reform paketleri ile ülkemizi doğrudan yatırımlar bakımından çok daha cazip hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
22.02.2021Ekonomi
‘Cam tavanları yerle bir ediyoruz’
‘Cam tavanları yerle bir ediyoruz’Avrupa İstatislik Ofisi, Avrupa’da en çok kadın bilim insanı ve mühendise sahip ülkeleri açıkladı. Türkiye kadın bilim insanı ve mühendis oranı konusunda 35 ülke arasından 17. sırada yer aldı. Kadınlar bilim dünyasında ve mühendislik alanlarında cam tavanları kırarken özellikle genç bilim kadınları, ‘Biz de varız’ diyor.
22.02.2021Gündem
Sosyal Yardım Nedir? Kimlere Sosyal Yardım Verilir?
Sosyal Yardım Nedir? Kimlere Sosyal Yardım Verilir?Toplumların en önemli özelliği bir biri ile yardım içinde olmalarıdır. Yani bir toplumu toplum yapan en önemli şey hem maddi hem de manevi yönden yardım içinde olunmasıdır. Bu nedenle pek çok devlet ve toplum kendi sosyal yardım sistemlerini düzenlerler. Bu sosyal yardım düzeni hakkında pek çok birey soru sormaktır. Bu soruların başında Sosyal yardım nedir? Kimlere sosyal yardım verilir? Soruları bulunmaktadır. Merak edilen tüm detayları derledik.
21.02.2021Eğitim
TÜBİTAK, Egeli bilim insanlarının destekçisi
TÜBİTAK, Egeli bilim insanlarının destekçisiTÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) burs ve destek programları sonuçlarına göre Ege Üniversitesi’nden (EÜ) 117 öğrenci ve öğretim elemanı destek almaya hak kazandı.
20.02.2021Ege
Hayallerinin mesleğine sporla daha yakınlar
Hayallerinin mesleğine sporla daha yakınlarTürkiye’nin gururu beş genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Milli Sporcu Bursu” uygulamasıyla yüzde 100 burs aldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim hayatlarını sürdürme şansı yakaladı
20.02.2021Ege
Eğitim sektörü alarm veriyor
Eğitim sektörü alarm veriyorKoronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesi, birçok kolejin kapanmasına ya da personelini işten çıkarmasına neden oldu. Kantinciler ve servisçiler bu dönemde hiç iş yapamadı. Okullar tam açılsa bile sektörün yaralarını sarması uzun sürecek
19.02.2021Eğitim
Son Dakika... Beştepe'deki törene damga vuran an! 18 yıl sonra...
Son Dakika... Beştepe'deki törene damga vuran an! 18 yıl sonra...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da 'Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Sporcu bursu ile belirli başarı kriterlerini sağlayan genç sporcularımız, kazandıkları bölümlerde yüzde 100 burslu şekilde okuyabilecekler' dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2003 yılında Rize'de açılışını yaptığı hastanede doğan Selen Gülel, 18 yıl sonra Erdoğan'ın karşısına modern pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncüsü milli sporcu olarak çıktı.
18.02.2021Siyaset
Beştepe'deki törene damga vuran an! 18 yıl sonra...
Beştepe'deki törene damga vuran an! 18 yıl sonra...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da 'Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Sporcu bursu ile belirli başarı kriterlerini sağlayan genç sporcularımız, kazandıkları bölümlerde yüzde 100 burslu şekilde okuyabilecekler' dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2003 yılında Rize'de açılışını yaptığı hastanede doğan Selen Gülel, 18 yıl sonra Erdoğan'ın karşısına modern pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncüsü milli sporcu olarak çıktı.
18.02.2021Haberler
Son mektup ortaya çıktı! 'Sonsuz uykuya dalacağım, bağışla beni sevgilim'
Son mektup ortaya çıktı! 'Sonsuz uykuya dalacağım, bağışla beni sevgilim'Bursa'da 'Kayak yapmaya gidiyorum' diyerek evden çıktıktan 15 saat sonra, Uludağ eteklerindeki ormanlık alanda cansız bedeni bulunan asistan doktor Mustafa Yalçın'ın intihar etmeden önce yazdığı mektubun detayları ortaya çıktı. Yalçın'ın  mektubunda meslektaşı kız arkadaşına, “Canım Özge’m… Öyle sebepsiz görünen gidişim için en çok senden özür diliyorum. Beni bağışlamanı istiyorum. Seni gerçekten çok seviyorum. Sana söz verdim kendimi öldürmeyeceğime ama sözümü tutamadım. Ölümümle ilgili kimseyi suçlama" yazdığı görüldü. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise yaptığı açıklamada, "Süreci hassasiyetle takip ediyoruz” dedi.
18.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sporcu bursu açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sporcu bursu açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında ‘Sporcu bursuyla genç sporcularımız kazandıkları bölümlerde yüzde 100 burslu şekilde okuyabilecekler’ dedi.
18.02.2021Diğer
12 bin öğrenci arasından seçildiler
12 bin öğrenci arasından seçildilerTÜBİTAK tarafından lisans öğrencilerine yönelik başlatılan C Stajyer Araştırma Burs Programı’ndan (STAR), üç Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden üç, Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden de bir öğrenci destek almaya hak kazandı.
17.02.2021Ege
Tezer Özlü kimdir, neden öldü? Tezer Özlü ne zaman, kaç yaşında öldü?
Tezer Özlü kimdir, neden öldü? Tezer Özlü ne zaman, kaç yaşında öldü?10 Eylül 1943'de Kütahya'da doğan Tezer Özlü, 18 Şubat 1986'da İsviçre'de hayatını kaybetti. Başta Çocukluğun Soğuk Geceleri ve Yaşamın Ucuna Yolculuk olmak üzere az sayıda kitabıyla tanınır. Yazar Demir Özlü ve yazar-çevirmen Sezer Duru'nun kardeşidir. Peki Tezer Özlü neden öldü, kaç yaşında ve ne zaman öldü? İşte Tezer Özlü hayatı...
17.02.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimizin en kararlı adımlarını atıyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimizin en kararlı adımlarını atıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 ildeki AK Parti Gençlik Kolları 6. Olağan Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında, "Uzay çalışmalarından yeni sivil anayasaya kadar her alanda tarihimizin en kararlı adımlarını atıyoruz." ifadelerini kullandı.
12.02.2021Siyaset
Milli teknoloji için yeni hamle
Milli teknoloji için yeni hamleTÜRKİYE’NİN milli teknoloji hamlesi ve teknoloji üreten bir Türkiye hedefiyle düzenlenen ‘Milli Teknoloji Burs Programı’ kazananları belli oldu. Burs programına seçilen öğrenciler, Türkiye Teknoloji Takımı’nın Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapacak
11.02.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

izmiregegazetekimdirkaç yaşında

Burs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.