Burs

Burs

Son dakika burs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan burs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan burs haber sayfamızda...

Burs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.115 burs haberi bulunmuştur.
YÖK BURS BAŞVURUSU 2024: YÖK Uluslararası Araştırmacı Programlarına kimler başvurabilir? YÖK bursu ne kadar oldu?
YÖK BURS BAŞVURUSU 2024: YÖK Uluslararası Araştırmacı Programlarına kimler başvurabilir? YÖK bursu ne kadar oldu? Yükseköğretim Kurulu Uluslararası Araştırma Projeleri kapsamında öğrencilere burs veriliyor. Doktora öğrencileri ve araştırmacılara verilen YÖK bursu miktarları artırıldı. Uluslararası üniversitelerde çalışmaları teşvik etmek amacıyla Uluslararası Araştırma Projeleri bursu ne kadar, kaç TL oldu?
2.03.2024 Bilgi Rehberi
Turgut Altınok: Üniversite öğrencilerine ulaşım ücretsiz olacak
Turgut Altınok: Üniversite öğrencilerine ulaşım ücretsiz olacak AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "Beytepe Kampüsümüzde gençlerle konuşuyorum. 'Tıkış tıkış gidiyoruz' diyorlar. Üniversite ile duraklar arasındaki ringleri çoğaltacağız. Üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım sağlayacağız" dedi.
1.03.2024 Gündem
YÖK uluslararası araştırma burslarının miktarını artırdı
YÖK uluslararası araştırma burslarının miktarını artırdı Yükseköğretim Kurulu (YÖK), geçtiğimiz yıl başlattığı Uluslararası Araştırmacı Projeleri burslarını artırdı.
1.03.2024 Eğitim
Japonya’dan burs kazandı
Japonya’dan burs kazandı Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Bilge Kalanlar, Japonya Bilimi Destekleme Kurumu tarafından burs almaya hak kazandı.
28.02.2024 Eğitim
Ankara adayı Turgut Altınok CNN TÜRK'te açıkladı! 'Ankara'yı metro ağlarıyla öreceğiz'
Ankara adayı Turgut Altınok CNN TÜRK'te açıkladı! 'Ankara'yı metro ağlarıyla öreceğiz' Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında soruları yanıtladı. Ankara'daki sorunlara değinen ve projelerini anlatan Turgut Altınok, "Ulaşım ciddi problem Ankara'da. Havaalanı metrosunu yapacağız. 80 km metro vaadediyoruz Ankara'ya." ifadelerini kullandı.
26.02.2024 Gündem
Turgut Altınok: Büyükşehirdeki işçilerimizin maaşına zam yapacağız
Turgut Altınok: Büyükşehirdeki işçilerimizin maaşına zam yapacağız AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, ATO Congresium'da düzenlenen proje tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın verdiği sözleri tutmadığını söyleyen Altınok, emeklilere her ay 5 bin lira destek ödeneceğini, öğrencilere ise ulaşımın ücretsiz olacağını açıkladı.
25.02.2024 Haberler
‘Kadın değişirse dünya değişir’
‘Kadın değişirse dünya değişir’ ‘Kadın değişirse dünya değişir’ Türk Anneler Derneği Çeşme Şubesi’nin, öğrencilere burs sağlamak amacıyla düzenlediği etkinliğine katılan CHP Çeşme Belediye Başkan adayı Lal Denizli, “Sivil toplum kuruluşlarını çok önemsiyorum...
24.02.2024 Ege
Bakan Bak: Türkiye bir spor devrimi yaşıyor
Bakan Bak: Türkiye bir spor devrimi yaşıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl’e kazandırılan, İnegölspor tesisleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.
23.02.2024 Gündem
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'ya açıklamalarda bulundu.
22.02.2024 Haberler
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'ya açıklamalarda bulundu.
22.02.2024 Gündem
İmamoğlu: Bu şehrin unutulmuş insanlarını mutlu edecek her işi yaptık
İmamoğlu: Bu şehrin unutulmuş insanlarını mutlu edecek her işi yaptık İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Sarıyer'de düzenlenen 'Halk Buluşması'na katıldı. İmamoğlu, “Sarıyer'de Şükrü Başkan güzel işler yaptı. Kendisine teşekkür ederiz. Ama şimdi başka bir arkadaşımız görev yapacak. Görev devir teslim olur. Şimdi, bundan sonra önümüze bakacağız. Geride kalanlar kaldı, önümüze bakacağız" dedi.
21.02.2024 Gündem
AK Parti Eskişehir Adayı Hatipoğlu CNN Türk'te açıkladı: 150 bin konutu hızla dönüştürmeliyiz
AK Parti Eskişehir Adayı Hatipoğlu CNN Türk'te açıkladı: 150 bin konutu hızla dönüştürmeliyiz AK Parti Eskişehir Belediye Başkanı Adayı Nebi Hatipoğlu CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında projelerini anlattı. Hatipoğlu "45 bin vatandaşımız aşırı riskli yapılarda oturuyor" diyerek "150 bin konutu hızla dönüştürmeliyiz" ifadelerini kullandı.
21.02.2024 Gündem
23. Vehbi Koç Ödülü’nün sahibi KAHEV oldu
23. Vehbi Koç Ödülü’nün sahibi KAHEV oldu 55 yıl önce kurulan Vehbi Koç Vakfı’nın her yıl verdiği Vehbi Koç Ödülü’nün bu yılki sahibi Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) oldu.
21.02.2024 Vitrin
YÖK BURSU ne kadar oldu 2024? YÖK burs başvurusu nasıl yapılır, burs başvuru şartları neler?
YÖK BURSU ne kadar oldu 2024? YÖK burs başvurusu nasıl yapılır, burs başvuru şartları neler? Yükseköğretim Kurulu tarafından lisans ve lisansüstü öğrencilerine burs desteği sağlıyor. YÖK destek bursları yeni tutarları da açıklandı. 2024 YÖK Doktora Bursu ve YÖK Lisans Destek Bursu yeni tutarları ne kadar oldu? YÖK burs başvuru şartları nedir?
19.02.2024 Bilgi Rehberi
Depremzedeye 2000 TL burs
Depremzedeye 2000 TL burs İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Geliştirme Vakfı, deprem bölgesinde ikamet eden tüm sınıf düzeyindeki 100 lisans öğrencisine tek seferde ve bir kereye mahsus olmak üzere 2.000 TL eğitim desteğinde bulunacak.
19.02.2024 Eğitim
AK Parti'nin ABB başkan adayı Turgut Altınok: Ankara'yı ticaretin başkenti yapacağız
AK Parti'nin ABB başkan adayı Turgut Altınok: Ankara'yı ticaretin başkenti yapacağız Ankara'da organize sanayi bölgelerinin sayısını artıracaklarını söyleyen AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, 'Ankara'yı ticaretin başkenti yapacağız" şeklinde konuştu.
18.02.2024 Gündem
Şampiyonlara 3 bin TL burs
Şampiyonlara 3 bin TL burs Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile İstanbul Valisi Davut Gül, 2023 Liseye Geçiş Sistemi’nde 500 tam puan alan liseli gençlerle buluştu.
18.02.2024 Gündem
Bakan Kacır: Son 21 yılda sağlık alanında 9 binden fazla projeye 40 milyar lira destek sağladık
Bakan Kacır: Son 21 yılda sağlık alanında 9 binden fazla projeye 40 milyar lira destek sağladık İstanbul Tanısız ve Nadir Hastalıklara Çözüm Platformu Projesi'nin tanıtım toplantısına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Hayata geçirdiğimiz çalışmalarla bireylerin nadir ve tanısız hastalıklardan kaynaklanan sosyal ve fiziksel dezavantajlı durumlarının etkilerini azaltıyoruz. Nadir hastalıklarda yeni tanı ve tedavi yöntemlerine ışık tutacak veri tabanı oluşturuyoruz" açıklamasında bulundu.
17.02.2024 Gündem
Turgut Altınok: Binlerce vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız
Turgut Altınok: Binlerce vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi açılış töreninin ardından Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi açılış törenine katıldı.
17.02.2024 Gündem
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Altınok: 10 bin öğrenciye 1500 lira burs
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Altınok: 10 bin öğrenciye 1500 lira burs Yerel seçime son 44 gün kala Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, CNN TÜRK'te açıklamalarda bulundu.
17.02.2024 Haberler
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Altınok: 10 bin öğrenciye 1500 lira burs
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Altınok: 10 bin öğrenciye 1500 lira burs Yerel seçime son 44 gün kala Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, CNN TÜRK'te açıklamalarda bulundu.
17.02.2024 Gündem
STEM’li kızlara eğitim desteği
STEM’li kızlara eğitim desteği PepsiCo, PepsiCo Vakfı desteği ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile 2022 yılında hayata geçirdiği PepsiCo Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi ile bu yıl da STEM (bilim, teknoloji, matematik, mühendislik) alanında eğitim gören kız öğrencileri destekliyor.
17.02.2024 Ekonomi
Doktora bursu 12 bin TL oldu
Doktora bursu 12 bin TL oldu Yükseköğretim Kurulu (YÖK), öncelikli alanlarda ve belirli programlarda lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilerin burslarını artırdı.
17.02.2024 Eğitim
Ailesini kaybeden çocuklara öğretmenler kucak açacak
Ailesini kaybeden çocuklara öğretmenler kucak açacak Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü, 6 Şubat depremlerinde anne-babasını kaybeden 732 öğrenci için gönüllü öğretmenleri hamilik yapmaları için görevlendirecek.
17.02.2024 Gündem
İBB 2. TAKSİT BURSU yattı mı? 2024 İBB 3. son burs taksidi ne zaman yatacak, hangi aylarda ödeniyor?
İBB 2. TAKSİT BURSU yattı mı? 2024 İBB 3. son burs taksidi ne zaman yatacak, hangi aylarda ödeniyor? İBB Genç Üniversiteli Eğitim Desteği üç taksit halinde öğrencileirn hesaplarına geçiyor. 2023-2024 eğitim yılının ilk burs taksit ödemeleri aralık ayında ödenmişti. İBB 2. burs taksit ödemeleri beklenirken açıklama geldi. Peki, İBB 3. taksit ne zaman yatacak?
15.02.2024 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Burs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.