Geri Dön
EğitimCheck Out Ne Demek, Tükçesi Nedir? Check Out Yapmak Nedir?

Check Out Ne Demek, Tükçesi Nedir? Check Out Yapmak Nedir?

Günlük yaşam içerisinde çok sık karşılaşılan sözcükler arasında check-out gelmektedir. İngilizce bir kelime olması ile beraber değişik anlamlar üzerinden ifade edilmektedir. Peki, Check out ne demek, Türkçesi nedir? Check out yapmak nedir tüm detayları ile derledik.

Check Out Ne Demek, Tükçesi Nedir? Check Out Yapmak Nedir?

İngiliz kökenli olması ile beraber Türkçede bu kelime grubu farklı yerlerde değerlendirilmektedir. Aynı zamanda Türkçede cümle içerisinde çok az kullanılan bir sözcük olduğunu söylemek mümkün. Yine de günlük yaşamda değerlendirilen bir kelime grubudur.

 Check Out Ne Demek, Türkçesi Nedir?

 Genel anlamda İngilizce üzerinden check-out, ‘Kontrol etmek’ biçiminde ifade edilmektedir. Herhangi bir durumu ya da olayı kontrol etmek şeklinde anlatılmaktadır. Alışveriş üzerinden de ödeme seçeneği olarak değerlendirilmektedir.

 Check Out Yapmak Nedir?

 Check out yapmak POS cihazı üzerinden kolayca ödeme işlemi yapmak anlamına gelmektedir. Müşteri ödeme ekranı doldurmak yerine hızlı şekilde işlem yapma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca müşterinin ürünleri incelemesi ile beraber bu ürünler üzerinden ödeme gerçekleştirmesi şeklinde ifade edilmektedir. İngilizce kökenli bir kelime grubu olması ile beraber Türkçede farklı biçimlerde değerlendirilmektedir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler