Geri Dön
EğitimDGS ek tercih işlemleri başladı! DGS ek yerleştirme tercihleri nasıl yapılır?

DGS ek tercih işlemleri başladı! DGS ek yerleştirme tercihleri nasıl yapılır?

DGS ek tercih için beklenen gün geldi. ÖSYM DGS ek tercih işlemlerini bugün itibariyle başlattı. Adaylar 7 Ekim'e kadar ek tercih işlemlerini tamamlayabilecek. Peki, DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar?

DGS ek tercih işlemleri başladı! DGS ek yerleştirme tercihleri nasıl yapılır?

ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. DGS ek yerleştirme tercihleri başlıyor. Elektronik ortamda yapılacak tercihler için ÖSYM gerekli bilgileri yayınladı.

DGS EK TERCİH NASIL YAPILIR?

2019-DGS Ek Yerleştirme tercihleri 1-7 Ekim 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Tercihler aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacaktır. Posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilen tercihler işleme alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

DGS EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ NE KADAR?

Ek yerleştirme için tercih ücreti 20,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar, tercih ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile 1-7 Ekim 2019 tarihleri arasında yatıracaklardır. Ücret yatırma işlemi 8 Ekim 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Banka/ATM’lerden tercih ücreti yatırılmamalıdır. Adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra tercih ücretini yatırarak tercih işlemlerini
tamamlayacaklardır. Süresi içinde ek yerleştirme tercih ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler geçersiz sayılacak ve ek yerleştirme işlemine dâhil edilmeyecektir.

EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından YÖK’e elektronik ortamda gönderilecektir. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonra sonuç belgelerinde belirtilen tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

EK YERLEŞTİRME TERCİHİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler