Geri Dön
EğitimDuyuşsal Ne Demek? Duyuşsal Alan, Davranış Ve Öğrenme Terimleri Nedir?

Duyuşsal Ne Demek? Duyuşsal Alan, Davranış Ve Öğrenme Terimleri Nedir?

Duyguların ön plana çıktığı duyuşsal, birçok farklı tenim üzerinden ele alınır ve tanımlanır. Aynı zamanda manevi olarak da insani yönleri öne çıkaran bir unsurdur. Peki duyuşsal ne demek? Duyuşsal alan, davranış ve öğrenme terimleri nedir? İşte bu konu hakkında merak edilenler.

Duyuşsal Ne Demek? Duyuşsal Alan, Davranış Ve Öğrenme Terimleri Nedir?

İnternet üzerinden en sık araştırılan ve merak edilen konulardan biri duyuşsal yapıdır. Bu yapı duyuşsal alan ya da davranış ile öğrenme terimleri üzerinden de ele alınır ve tanımlanır. Kişinin bu bağlamda ahlaki ve duygusal ile pek çok farklı yönünü ortaya çıkarır.

Duyuşsal Ne Demek?

Manevi açıdan kişinin pek çok farklı değerini gösteren unsura duyuşsal denir. Özellikle daha çok duyuşsal alan üzerinden ele alınır ve tanımlanır. Ahlaki değerleri, tercihleri ve istek ile arzuları bu konuda ön plana çıkar. Tüm bunlar insana kazandırılmak istenen olumlu duygulardır ve duyuşsal yapının birer terimleri olarak değerlendirilir. Her biri kişisel olarak belli bir yönelim ve eğilim olarak da ifade edilebilmektedir.

Duyuşsal Alan, Davranış ve Öğrenme Terimleri Nedir?

Duygusal birçok değişik terim üzerinden ifade edilerek kişinin manevi yapısı ile beraber karakterinin olgunlaşmasını ortasında öne çıkar. Bütün bunların her birini terim olarak ayrı ayrı ele almak ve tanımlamak mümkün.

Duyuşsal alan: Kişinin insani duyguları ifade eden davranışlara duyuşsal alan denir. Bunlar içerisinde insana kazandırılmak istenen duygular, düşünceler, ahlaki yapıya da istek ve arzular da yer alır.

Duyuşsal davranış: İnsanın duyguları ile öne çıkan davranışlara duyuşsal davranış denir. O konuda birçok farklı güdü, yönelim, eğilim ve istek ile arzular duyuşsal davranış olarak bilinmektedir.

Duyuşsal öğrenme: Kişinin öğrenmesi gereken olguların sadece okulda değil, sosyal yaşamda ve aile hayatında öğrenme durumu duyuşsal öğrenme olarak bilinir. Olumlu yönden davranışlar ele alınır ve bu durum kişiye aktarılır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler