Geri Dön
Eğitime YDS başvurusu nasıl yapılır? e YDS başvurularında son gün ne zaman?

e YDS başvurusu nasıl yapılır? e YDS başvurularında son gün ne zaman?

e-YDS 2019/11 İngilizce başvuruları devam ediyor. Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olan e YDS sınavı için heyecan dorukta. Peki e YDS sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? e YDS başvurularında son gün ne zaman?

e YDS başvurusu nasıl yapılır? e YDS başvurularında son gün ne zaman?

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3050, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır. e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

e YDS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? SON GÜN NE ZAMAN?

Sınava başvuru süreci, 11 Eylül 2019 - 10 Ekim 2019 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 11 Eylül 2019 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’ten itibaren yapabileceklerdir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

E YDS NE ZAMAN?

e-YDS 2019/11 İngilizce alanında, 19 Ekim 2019 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ