Geri Dön

EBA TV canlı yayın izleme limkleri! TRT EBA TV frekans bilgileri ve haftalık ders programı

EBA üzerinden uzaktan eğitim dersleri devam ediyor. 09:00'da başlayan uzaktan eğitim dersleri kpasamında öğrenciler üç ayrı kanal aracılığı ile derslerini takip edebiliyor. Evinde frekans ayarlaması yapan vatandaşlar TV ekranı üzerinden evinde interneti olan vatandaşlar ise TRT EBA TV online internet sitesi üzerinden ders yayınlarını takip edebiliyor. İşte frekans bilgileri ve haftalık ders programı...

EBA TV canlı yayın izleme limkleri! TRT EBA TV frekans bilgileri ve haftalık ders programı

EBA TV üzerinden dersler canlı yayınlar ile devam ediyor. İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrencileri 09:00'da başlayan canlı ders yayınlarını TRT EBA TV üzerinden naklen izleyebiliyor. Evinde interneti olan öğrenciler canlı ders yayınların TRT EBA TV internet sitesi üzerinden takip edebildikleri gibi interneti olmayan adaylar ise canlı yayınları frekans ayarlaması yaptıktan sonra TV ekranından izleyebiliyor. TRT EBA TV, İlköğretim, Ortaokul Lise canlı ders yayınları için linkleri haberimizin içerisinde bulabilirsiniz

İLKÖĞRETİM CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

ORTAOKUL CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

LİSE CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

TRT-EBA TV YAYINLARININ TEKRARLARI OLACAK MI?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine "eba.gov.tr" ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca "eba.gov.tr" üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

TRT-EBA TV TELEVİZYON KANALLARI YAYIN AKIŞINA NEREDEN ULAŞILIR?

Yayın akışlarına "eba.gov.tr" ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.

HAFTALIK DERS PROGRAMI

EBA TV canlı yayın izleme limkleri TRT EBA TV frekans bilgileri ve haftalık ders programı

EBA TV canlı yayın izleme limkleri TRT EBA TV frekans bilgileri ve haftalık ders programı

EBA TV canlı yayın izleme limkleri TRT EBA TV frekans bilgileri ve haftalık ders programı

EĞİTİM KANALLARI UYDU AYARLARI NASIL YAPILACAK?

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90. kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek.

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk (TÜRKSAT aboneleri) eğitim yayınlarını nasıl takip edebilir?

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk TÜRKSAT Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.

DERSİ HANGİ ÖĞRETMENLER ANLATIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığının seçtiği, alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatacak.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber