Eba Tv

Eba Tv

Son dakika eba tv haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eba tv gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eba tv haber sayfamızda...

Eba Tv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 197 eba tv haberi bulunmuştur.
Can Ataklı hakim karşısında
Can Ataklı hakim karşısında Gazeteci Can Ataklı'nın, EBA TV'de eğitim veren başörtülü öğretmene yönelik sözleri nedeniyle "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
9.09.2021Gündem
Son dakika: Sınavlara yeni düzenleme! MEB detayları açıkladı
Son dakika: Sınavlara yeni düzenleme! MEB detayları açıkladıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul 4. sınıf ile ortaokullardaki öğrencilerin 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem sınavlarına istedikleri derslerden katılabileceğini bildirdi. MEB, Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün web sayfasından ilkokul 4. sınıf ve ortaokullarda 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönemindeki sınavlara dair merak edilenleri yanıtladı.
20.05.2021Gündem
EBA giriş, öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleri
EBA giriş, öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleriTRT EBA TV canlı ders programı araştırılıyor. Tam kapanma ve bayram tatilinin sona ermesiyle 17 Mayıs itibariyle uzaktan eğitim devam ediyor. İlkokul, ortaokul, lise ders programı saatleri ve takvim belli oldu. Kademeli normalleşme ile alınan kararlar kapsamında okullarda eğitim uzaktan devam edecek. Ana okulları, 8. ve 12. sınıflar ise yüz yüze eğitim alacak. Peki, EBA giriş nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleri...
18.05.2021Gündem
Son dakika: Bakan Selçuk'tan liselerde sınav açıklaması
Son dakika: Bakan Selçuk'tan liselerde sınav açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber'de kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı sonrası yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine ilişkin konuştu. Bakan Selçuk, Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıkladı.
29.04.2021Gündem
MEB’den çocuklara  özel ‘Gazetecik’
MEB’den çocuklara özel ‘Gazetecik’Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere dün Mardin’e geldi.
23.04.2021Siyaset
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan EBA TV açıklaması: 'Hazırladık'
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan EBA TV açıklaması: 'Hazırladık'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika EBA TV açıklaması geldi. Üniversiteye hazırlanan her 10 öğrenciden 7'sinin TRT-EBA Lise'de hazırlandığını belirten Bakan Selçuk, 'Lise için hafta sonlarına Sınav Özel yayınları hazırladık' dedi. İşte haberin ayrıntıları...
28.03.2021Gündem
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim açıklaması: Kalıcı olacak!
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim açıklaması: Kalıcı olacak!Gelen bir son dakika haberine göre; Uzaktan eğitim 1’inci yılını doldurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu süreç eğitim hayatına ne kazandırdı?”, “Bundan sonra ne olacak?” sorularını yanıtladı.
23.03.2021Gündem
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk canlı yayında açıkladı! Yaz tatilini başlayacağı tarih...
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk canlı yayında açıkladı! Yaz tatilini başlayacağı tarih...Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında flaş açıklamalarda bulundu. Yüz yüz eğitimde ilk ve ortaokullarda yüzde 80'in üzerinde katılım olduğunu belirten Bakan Selçuk, yaz tatilinin ne zaman başlayacağını da açıkladı.
9.03.2021Gündem
Son dakika! Yazın telafi eğitimi olacak mı? Flaş açıklama
Son dakika! Yazın telafi eğitimi olacak mı? Flaş açıklamaSon dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN TÜRK'te Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, "Yaz tatiliyle ilgili bir karar alınması gerektiğini düşünüyorum. Yaz aylarında kitlesel olarak herkes için değil ama özellikle kritik gruplar için matematik, bilim, oyun kampları, atölyeler, bütün bunların devam etmesi gerekiyor " dedi. Selçuk, yüz yüze sınavlar ve okulların nasıl açılacağına dair bilgiler verdi.
28.02.2021Gündem
MEB soruyor Sinan Kuzucu  Yayınları önceden biliyor!
MEB soruyor Sinan Kuzucu Yayınları önceden biliyor!Bu yıl 6 Haziran günü gerçekleşecek olan LGS’de yine Sinan Kuzucu Yayınları’nın test kitaplarını çözen çocukların başarısı konuşulacak
20.02.2021Ege
15-21 Şubat EBA TV ders programı yayımlandı! İlköğretim-Ortaokul-Lise EBA TV canlı ders programı...
15-21 Şubat EBA TV ders programı yayımlandı! İlköğretim-Ortaokul-Lise EBA TV canlı ders programı...Uzaktan eğitim kapsamında canlı ders yayınları EBA TV üzerinden gerçekleştirilmeye devam ediyor. İkinci dönemin başlaması ile birlikte köy okullarında yeniden yüz yüze eğitime kademeli olarak başlandı. Kar yağışının etkili olduğu illerde 17 Şubat tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilirken öğrenciler 15-21 Şubat EBA TV canlı ders programını araştırmaya devam ediyor. Peki EBA TV canlı ders programında bu hafta hangi dersler var? İşte 15-21 Şubat EBA TV canlı ders programı...
15.02.2021Gündem
Son dakika | Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması! "Kısa vadede..."
Son dakika | Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması! "Kısa vadede..."Gelen son dakika haberine göre, milyonlarca veli ve öğrenci yüz yüze eğitim ile ilgili yaşanan son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Sınıflar yeni normaliyle öğrencileri bekliyor. MEB ile TSE işbirliği yaptı. Okulların yüzde 98’ine “Okulum Temiz” belgesi verildi. Okullar eğitime hazır hale getirildi. Ayrıca yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlamasına ilişkin çalışmaları yakından takip eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte bazı kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte okullarda ve yüz yüze eğitimin en kritik noktası olan sınıflardaki normalleşme hazırlıklarıyla ilgili son durum...
11.02.2021Gündem
Son Dakika Haber: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması
Son Dakika Haber: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV'de yüz yüze ve uzaktan eğitime hazırlıklarının değerlendirildiği programda önemli açıklamalarda bulundu. 1 Mart'ta başlayacak yüz yüze eğitime de değinen Bakan Selçuk, kısa vadede tamamen yüz yüze eğitimin mümkün olmadığının altını çizdi.
8.02.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV'de yüz yüze ve uzaktan eğitime hazırlıklarının değerlendirildiği programda önemli açıklamalarda bulundu. 1 Mart'ta başlayacak yüz yüze eğitime de değinen Bakan Selçuk, kısa vadede tamamen yüz yüze eğitimin mümkün olmadığının altını çizdi.
8.02.2021Haberler
EBA TV’den 10 bin ders rekoru
EBA TV’den 10 bin ders rekoruTürkiye’de uzaktan eğitimin merkezi haline gelen EBA Televizyonu, 10 bin ders rekorunu kırdı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, uzaktan eğitim sürecinin başladığı günden 29 Ocak 2021’e kadar 112 farklı branştan alanında uzman yaklaşık bin gönüllü öğretmen ile kameraman, kurgucu, yönetmenden oluşan yüzlerce teknik personel TRT EBA Televizyonu kanallarına ders videoları çekmek için görev aldı.
1.02.2021Gündem
Yeter ki okusunlar
Yeter ki okusunlarDenizli’de Bilal Başol, kızının uzaktan eğitime devam edebilmesi için tarlaya baraka yaptı, su ve elektrik de bağlattı. Manisa’da da bir meslek lisesinde EBA TV için 300’e yakın ders çekimi yapıldı.
30.01.2021Ege
Son dakika eğitim haberi | Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim ve tablet açıklaması
Son dakika eğitim haberi | Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim ve tablet açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından EBA Tv'ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Uzaktan eğitim süreciyle ilgili Bakan Selçuk, bugün EBA Tv'de 10.000 ders videosunun çekildiğini söyledi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı şubat ayında öğrencilere tablet dağıtımıyla ilgili yeni bir müjdeyi de açıkladı.
29.01.2021Gündem
Yarın canlı ders var mı? 22 Ocak Cuma canlı ders yayını yapılacak mı?
Yarın canlı ders var mı? 22 Ocak Cuma canlı ders yayını yapılacak mı?22 Ocak Cuma canlı ders var mı? Uzaktan eğitim sürecinde EBA TV aracılığıyla canlı derslere katılan öğrenciler bu sorunun yanıtını merak ediyor. 22 Ocak Cuma günü öğrenciler elektronik ortamda karnelerini alacaklar ve yarıyıl tatili başlayacak. Peki, yarın canlı ders var mı? İşte merak edilen sorunun yanıtı.
21.01.2021Gündem
‘Her beş öğrenciden biri EBA’ya giremedi’
‘Her beş öğrenciden biri EBA’ya giremedi’CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, “EBA’ya göre not verilmesi kararından bir an önce dönülmeli” dedi.
15.01.2021Siyaset
Son dakika haberi | Tepki çeken sözler sonrası Can Ataklı hakim karşısına çıktı
Son dakika haberi | Tepki çeken sözler sonrası Can Ataklı hakim karşısına çıktıGelen son dakika haberine göre; Gazeteci Can Ataklı EBA Tv’deki başörtülü öğretmenlerle ilgili söylediği sözler nedeniyle hakim karşısına çıktı. Savunma yapan Ataklı sözlerinde hakaret kastı olmadığını söyledi.
13.01.2021Gündem
EBA giriş | TRT EBA TV canlı izle - EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı ders programı
EBA giriş | TRT EBA TV canlı izle - EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı ders programıEBA TV giriş nasıl yapılır? TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı, yayın akışı araştırılıyor. Uzaktan eğitim için süreç devam ederken milyonlarca öğrenci TRT EBA TV canlı yayın dersleri ile eğitimlerine devam ediyor. İlkokul, ortaokul, lise canlı yayın bilgileri ise merak ediliyor. Peki, TRT EBA TV canlı yayın nasıl izlenir? Ders saatleri nedir? İşte EBA giriş ve canlı dersler.
11.01.2021Gündem
167 bin çocuğa ulaştı
167 bin çocuğa ulaştıMillî Eğitim Bakanlığı, TEMA Vakfı iş birliği ve Türkiye İş Bankası desteği ile yürütülen Doğa Eğitim Programları, çocuklara ekolojik okuryazarlık konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlıyor. 2010 yılından beri yürütülen Minik TEMA ve Yavru TEMA Eğitim Programları, 2019 yılından itibaren İş Portföy TEMA Değişken Fon’dan elde edilen gelir ile uygulanıyor.
30.12.2020Eğitim
Son dakika! MEB'den 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar
Son dakika! MEB'den 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayarMilli Eğitim Bakanlığı'nca, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen 50 bin 500 tablet bilgisayar daha 15 ile sevk edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dağıtımını sürdürdüğümüz 500 bin adet tablet bilgisayarın tamamını, resmî veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre Ocak ayı sonuna kadar öğrencilerimize ulaştırmış olacağız" dedi.
17.12.2020Gündem
Türk Telekom'dan eSIM açıklaması
Türk Telekom'dan eSIM açıklamasıTürk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, 'İş Dünyası Söyleşileri' kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele edilen 2020'de Türk Telekom açısından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi, eSIM teknolojisiyle ilgili önemli bir açıklama yaptı.
7.12.2020Teknoloji
Öğrencilerin siber sapık kabusu! Şoke oldular
Öğrencilerin siber sapık kabusu! Şoke oldularKorona virüs ile mücadele kapsamında evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerin başı siber sapıklarla dertte. Türkiye'nin dijital eğitim platformu EBA'ya rağmen öğrenciler ve öğretmenlerin ders işlemek için buluştuğu zoom programına öğrenci isimleriyle dahil olan siber sapıklar öğrencilerin eğitim almalarına izin vermiyor.
3.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Eba Tv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.