Geri Dön
EğitimFarabi Değişim Programı Nedir? Farabi Programının Şartları Nelerdir?

Farabi Değişim Programı Nedir? Farabi Programının Şartları Nelerdir?

Yükseköğrenim gören öğrenci ve öğretmenleri üniversiteler arası değişimi söz konusu olabilmektedir. Yapılan bu değişim Farabi olarak adlandırılmaktadır. Peki, bu değişim programı ile amaçlanan unsurlar nelerdir? Değişimin süresi ne kadar olmaktadır? Üniversitelerin hangi düzeyleri arasında değişim söz konusu olabilmektedir? Programın ne gibi artı imkanları vardır? İşte, Farabi değişim programı hakkında merak edilen hususlar.

Farabi Değişim Programı Nedir? Farabi Programının Şartları Nelerdir?

Üniversite ve yüksek teknoloji enstitülerinin doktora, yüksek lisans, lisans ve ön lisans bünyelerinde hem öğrenci hem de öğretim elemanı değişiklikleri Farabi değişim programının söz konusu olmaktadır.

Farabi Değişim Programı Nedir?

Öğrenci ve öğretim elemanlarının bir veya iki yarıyıl süre boyunca kendi üniversitelerinin dışında bir yükseköğrenim kurumlarına değişim programı adı altında yapılan ve öğretim ve eğitimlerine buralarda devam edilmesini amaçlayan programlar Farabi değişim programlarıdır. Burada öğrenci olarak değişim yapanlara burs, öğretim elemanlarına ek ders ücreti verilmektedir.

Farabi Programının Şartları Nelerdir?

İlgili üniversitelerin alacakları kararlar doğrultusunda bir takım değişikliklerin olması muhtemel olup, genelde bu programa dahil olunmasında öğrenciler için belli bir ortalama puana sahip olmak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler