Geri Dön
EğitimFormen Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Formen Kime Denir, Ne İş Yapar?

Formen Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Formen Kime Denir, Ne İş Yapar?

Önemli metin belgeleri hazırlarken cümlelerin hep aynı kelimeler ile donatılması bir kaç paragraf sonrasında metin belgesinin okunabilirlik oranın düşürür. Bu yüzden anlamı aynı olsa dahi metinler kelime bakımından zengin olmalı Bu okunabilirlik oranını yükseltmek için etkili bir tekniktir. Formen gibi kelimelerin ne demek olduğunu ve TDK sözlük anlamının ne olduğunu tüm detayları ile sizler için derledik.

Formen Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Formen Kime Denir, Ne İş Yapar?

Formen kelimesinin anlamı ustabaşıdır. Yani formen kelimesi işçiler üzerinde otorite sahibi olan bir diğer işçiyi temsil ediyor. İşçilerin düzenli ve verimli çalışmasını sağlayan kişi demektir. Bir iş yerindeki formen o iş yerinde hem çalışıyor hem de çalışma talimatı verebiliyor.

Formen TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Formen kelimesinin TDK sözlük anlamı ustabaşı demektir. İşçilerin uyum içinde ve etkili bir şekilde çalışmalarını sağlayan işçi demektir. Diğer işçiler üzerinde söz sahibi olan kişi anlamına da gelebiliyor.

Formen Kime Denir?

Formen bir iş yerindeki işçiler arasında düzeni sağlayan ve ortaya verimli bir iş çıkarması beklenen kişidir. Formen kelimesi ustabaşı olarak anlamlandırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler