Geri Dön
EğitimGenç öğretmenler aranıyor

Genç öğretmenler aranıyor

Öğrencilerinin akademik başarıları kadar “iyi insan” olma yolculuğunu da önemseyen ve Türkiye’de IB eğitimini, PYP, MYP, DP düzeyinde süreklilik içerisinde uygulayarak veren sayılı kurumlardan biri olan NUN Okulları, öğretmenlik mesleği için heyecan duyan ve potansiyelini nitelikli nesiller yetiştirmek için geliştirmek isteyen öğretmen adayları için Genç Öğretmenler Programı’nı başlatıyor.

Genç öğretmenler aranıyor

Tüm branşlarda yeni mezun veya en fazla 2 yıl çalışma deneyimine sahip öğretmenlerin başvurabileceği programda, seçilen aday öğretmenler alanında uzman kişilerden birebir eğitim alma şansı elde edecekler.

2 ay eğitim verilecek

Programda, eğitimlerin pratiğe dökülmesi açısından ders gözlemi başta olmak üzere sınıfa ve okula dair uygulamalara yönelik deneyim elde etme imkânı bulacak olan aday öğretmenler aynı zamanda uluslararası eğitim veren ve yabancı öğrencileri bulunan bir okulda eğitimin işleyişi hakkında da tecrübe elde etmiş olacaklar.

2 ay sürecek eğitim ve uygulama sürecini başarıyla geçenler ise 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılında NUN Okullarının geniş akademik kadrosuna dahil olma fırsatı elde edecekler. Katılım kontenjanının 25 kişiyle sınırlı olduğu programa son başvuru tarihi 21 Ocak. NUN Ailesi olarak 2014’ten bu yana her geçen gün büyüyen ve gelişen bir insan kaynağına sahip olduklarını belirten NUN Okulları Kurucu Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Nida Üye “Bugün geldiğimiz noktada 12 farklı ülkeden, 350 öğretmen ve idari çalışanımızla aynı hayali paylaşan kocaman bir aile olduk. Bu yıl hayata geçirdiğimiz NUN Akademi’mizle ilk hedefimiz deneyimleri, alt yapısı, yenilikçi bakış açısı ve vizyonu ile geleceğe yön verecek genç öğretmenlerle tanışmak oldu. Bu gaye ile Genç Öğretmenler Programı’nı başlattık” dedi.

Programa tüm branşlardan öğretmenlerin başvurabileceğini belirten Üye, “Programda, genç öğretmenlere özel tasarladığımız 2 aylık eğitimler ile gerekli yetkinlikleri kazanıp, NUN Ailesinden olma deneyimini elde etmelerini sağlayacağız. İnsan odaklı bir bakış açısıyla herkesin potansiyeli olduğuna inanıyor ve genç yetenekler için gelişim fırsatları yaratmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi
Devlet Bahçeli'den Sedef Kabaş'a sert tepki
Bakan Nebati'den kritik görüşme sonrası açıklama
Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
3 gündür devam ediyor! Korkutan görüntü: 10 metre çekildi
Survivor'da tansiyon yükseldi! 2018'deki olayı hatırlatınca...
Sivas - F.Bahçe maçında inanılmaz pozisyon!
Rusya paylaştı etkisi sürüyor! Haritadan silindi
ABD'nin konuştuğu cinayet! 'Defter' katili çözdü
'İnsanı mezara hayvanı kazana koyar' Asırlardır süren korku!
19 yaşındaki asker kadın yasa boğdu! İki korkunç olay
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez