Geri Dön
EğitimGringo Ne Demek? Kimlere Gringo ( Gringa) Denir, Neden Denir?

Gringo Ne Demek? Kimlere Gringo ( Gringa) Denir, Neden Denir?

Sinema filmlerinde sıklıkla duyduğumuz bir kelime olan gringo (gringa) anlamı en çok merak edilen kelimelerin başında geliyor. Meksika, Arjantin ve Brezilya başta olmak üzere birçok Latin Amerika ülkesinde bu kelime kullanılmaktadır. 20. yüzyılın ilk yıllarında popüler olmaya başlayan sözcük ''El Gringo'' şeklinde de yazılır. Gringo ne demek? Kimlere neden gringo (gringa) denir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Gringo Ne Demek? Kimlere Gringo ( Gringa) Denir, Neden Denir?

Bu sözcüğün yaygın olarak kullanıldığı diğer ülkeler ise şu şekilde sıralanabilir: Kolombiya, Bolivya, Peru ve Kosta Rika.

Gringo Ne Demek?

Argo bir kelime olan gringo yabancı demektir. Aynı zamanda bir yerin geleneklerine ve adetlerine uyum sağlayamamış kişiler için de aynı sözcük kullanılır.

Kimlere Gringo (Gringa) Denir?

Latin Amerika ülkelerinde, beyaz tenlilere (özellikle Amerikalılara) gringo denir. Gringa ise yabancı kadınlar için kullanılan bir sözcüktür.

Nede Gringo Denir?

Latin Amerika ülkelerinde Gringo kelimesi birçok farklı nedenle söylenebilir. Bu nedenlerden ilki ve en yaygın olanı karşıdaki kişiyle alay etmektir. Bunun dışında birisine ''burada istenmiyorsun, buraya ait değilsin'' demek için de ''yabancı'' anlamına gelen Gringo kelimesi kullanılır.