Geri Dön
EğitimGua Sha Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Kısaca Faydaları Nelerdir?

Gua Sha Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Kısaca Faydaları Nelerdir?

Gua sha taşı, son zamanlarda özellikle de faydaları ile dikkat çekiyor. Geleneksel Çin tıbbında sıkça kullanılan gua sha taşı, genellikle yeşim taşından yapılan düz bir alet olarak biliniyor. Son zamanlarda en çok popülerleşen güzellik uygulamaları arasında yer alan bu taş, jade roller'a benziyor. Gua Sha Taşı nedir, ne işe yarar sizler için derledik.

Gua Sha Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Kısaca Faydaları Nelerdir?

 Günümüzde en çok dikkat çeken ve giderek popülaritesini arttıran Gua sha taşı, faydaları ile dikkat çeken çok özel bir taştır.

 Gua Sha Taşı Nedir?

 Gua Sha taşı, özel taşlardan yapılan bir taştır. Genellikle de 3 doğal taş ile birlikte hazırlanan gua sha taşı, pembe, yeşim, kuvars ve ametist ile yapılır. Doğal taşlardan elde edilemeyen gua sha taşlarının faydalarından yararlanamayabilirsiniz.

 Gua Sha Taşı Ne İşe Yarar?

 Gua Sha taşı, stresten arındıcı, enerji verici, canlandırıcı özellikleri de kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Günümüzde güzellik uygulamalarında da sıkça kullanılan ve popülaritesi her geçen gün artan bu taş üç özel taşın birleşimi sonucunda meydana gelir. Gua sha, pembe kuvars, yeşim ve ametist taşı ile sıkça yapılır. 

 Gua sha masajı yapılırken vücudun, zihnin ve cildin bu durumu rutin olarak algılayıp tedavi sürecine geçebilmesi için yaklaşık 21 gün geçmesi gerektiği söylenir. Bu nedenle de bu taşı rutin bir şekilde kullanmak çok önemlidir.

 Gua Sha Taşının Faydaları Nelerdir?

Gua sha tedavisi, kasların gevşemesini sağlar.

Yüzdeki şişliklerin azalmasını sağlar.

Kan akışını düzenleyerek kan dolaşımı önemli ölçüde hızlandırır.

Cildin kolajen salgılamasını hızlandırır. Buna bağlı olarak cildin daha genç ve daha dinç görünmesini sağlar.

Düzenli kullanıldığı zaman ince çizgilerin görünümünün kaybolmasına yardımcı olur.

Kaşların şeklini düzenler ve doğru kullanım sonucunda şekil almasına da yardımcı olur.

Çene hatlarının daha çok belirginleşmesini sağlar.

Boyun üzerinde bulunan sarkmaları önlemeye de yardımcı olur.

Cildi yatıştırmak ve cildin nefes almasını sağlamak için gua sha taşını gözlerinizin altına ya da herhangi bir kızarık olan bölgenin üzerine düz bir şekilde bastırmanız gerekir.

Rutin bir şekilde uygulandığı zaman cildin görünümünü gençleştirir ve yorgun görünümü azaltır.