Geri Dön
EğitimHısım Eş Anlamlısı Nedir? Hısım Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Hısım Eş Anlamlısı Nedir? Hısım Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Hısım kelimesi anlamı ile beraber aynı zamanda günlük yaşamda evrilmiş biçimde başka bir anlam üzerinden değerlendirilir. Ayrıca bu kelime için anlamlarına uygun olarak farklı eş anlamlı sözcükler bulunmaktadır. Peki, hısım eş anlamlısı nedir? Hısım kelimesinin eş anlamı olan sözcükler üzerine merak edilen bilgiler.

Hısım Eş Anlamlısı Nedir? Hısım Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Amaca uygun olarak anlamına göre hısım kelimesi için değişik eş anlamlı sözcükleri kullanmak mümkün. Bu doğrultuda kelime için 2 değişik eş anlamlı sözcük ön plana çıkmaktadır.

Hısım Eş Anlamlısı Nedir?

Kan bağı ve soyları olan ya da evlilik üzerinden oluşmuş olan daha hısım olarak bilinir. Aynı zamanda bu kelime yakın arkadaşlar için de kullanılan bir sözcük haline gelmiş durumda.

 - Akraba

 - Dost

Özellikle birbirine çok güvenen insanlar dost haline geldikten sonra ya da ortak bir çıkarları varsa, birbirlerine hısım diyebilmektedir. Ancak soy acısından ve kan bağı üzerinden bir durum var ise o zaman akraba kelimesi eş anlamlı şekilde kullanılmaktadır. Amaca uygun olarak her iki kelime de hısım sözcüğü için aynı anlam üzerinden farklı yerlerde değerlendirilebilir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler