Eş Anlamlısı

Eş Anlamlısı

Son dakika eş anlamlısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eş anlamlısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eş anlamlısı haber sayfamızda...

Eş Anlamlısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 747 es anlamlisi haberi bulunmuştur.
Endişe Ne Demek, Endişenin Eş Anlamlısı Nedir? Endişe Etmek Engellenebilir Mi?
Endişe Ne Demek, Endişenin Eş Anlamlısı Nedir? Endişe Etmek Engellenebilir Mi?Endişe kelimesinin TDK'da karşılığı "kaygı" demektir. Endişe kelimesinin yerine eş anlamlı kelime olarak "kaygı" sözcüğü kullanılıyor. Endişe, herhangi bir duruma karşı üzülmek ve tasalanmak anlamına gelir. Bu nedenle endişenin eş anlamlısı olarak, cümle içinde kaygı da kullanılıyor. Endişe ne demek, endişenin eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.09.2021Sağlık
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleri
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleriİlkokul öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan birisi de zıt anlamlı kelimelerdir. Birbirinin karşıtı olan kelimelerin yazılı ve anlamları farklıdır. Günlük konuşma dilinde sıklıkla kullanılır. Bu kelimeler birbirleri ile çelişen sözcüklerdir. Zıt anlamlı kelimelerin listesi uzundur. Ancak Türkçe’de her kelimenin eş anlamlısı olmadığı gibi her kelimenin zıt anlamlısı da yoktur. Zıt anlamlı kelimeler ve örnekleri için “Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Bayındır Mamur Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Bayındır Mamur Yanıtları
Bayındır Mamur Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Bayındır Mamur YanıtlarıÇok fazla bilinmeyen ancak Türkçede yer alan kelime grupları içerisinde bayındır mamur gelmektedir. Özellikle bulmacalarda çok sık karşılaşılan ve anlamı merak edilen sözcük grupları arasında geldiğini söylemek mümkün. Peki, bayındır mamur bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada Bayındır Mamur yanıtları hakkında detayları derledik.
1.09.2021Bulmacalar
Büyüklük Hastalığı Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Büyüklük Hastalığı Yanıtları
Büyüklük Hastalığı Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Büyüklük Hastalığı YanıtlarıBulmaca çözmek kişilerin hem kelime dağarcığını geliştirmekle kalmaz yeni bilgiler öğrenmesine de vesile olur. Bulmacalarda kelimelerin eş anlamları sorulsa da bazı kelimelerin eş anlamlısı bulmak için anlamalarını öğrenmek gerekir. Büyük hastalığı bulmacası da bunlardan bir tanesidir. Büyüklük hastalığı nedir? Büyüklük hastalığı bulmaca cevabı nedir? Büyük hastalığı bulmacasının kaç cevabı vardır? Büyüklük hastalığı bulmacasının cevapları kaç harflidir? Sizler için büyüklük hastalığı bulmacasının cevaplarını detayları ile derledik.
31.08.2021Bulmacalar
Ahlak Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Ahlak Yanıtları
Ahlak Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Ahlak YanıtlarıGünümüzde bulmacalar oldukça ilgi görmektedir. Özellikle çengel, petek ve kare bulmacalar çok popülerdir. Bu bulmacalarda karşılıkları bilinmeyen kelimeler çeşitli mecralardan araştırılmaktadır. Ahlak bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada Ahlak yanıtları nelerdir detayları ile derledik.
30.08.2021Bulmacalar
Yırtık Yarık Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Yırtık Yarık Yanıtları
Yırtık Yarık Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Yırtık Yarık YanıtlarıBulmacalar her yaştan insana hitap eden zevkli ve eğlenceli etkinliklerden biri olarak görülmektedir. Herkesin çözebildiği bulmacalar kolay, orta ve zor olmak üzere 3 seviye şeklinde hazırlanmaktadır. Aynı zamanda bulmacaların çocuklar için hazırlanmış formları da mevcut olmaktadır. Çocuklar için hazırlanan bulmacalarda da onların seviyesine uygun olan sorular ve cevaplar tercih edilmektedir. Bulmacalarda sık karşılaşılan sorulardan biri de yırtık yarık sorusunun bulmacalardaki cevabı olmaktadır. Peki, yırtık yarık sorusunun bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacalarda yırtık yarık yanıtları neler olmaktadır tüm detayları ile derledik.
30.08.2021Bulmacalar
Vurguncu Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Vurguncu Yanıtları
Vurguncu Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Vurguncu YanıtlarıKare ve çengel bulmacalarda genellikle kelimeler verilmekte ve verilen kelimelerin eş anlamlıları istenmektedir. Bazı kelimelerin birden fazla eş anlamlısı bulunabilmektedir. Bulmacalarda sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesi de vurguncu kelimesidir. Vurguncu kelimesinin birden fazla eş anlamı olduğu için sıklıkla sorulmaktadır. Vurguncu bulmacasının cevabı nedir? Vurguncu bulmacasının kaç cevabı vardır? Vurguncu bulmacasının kaç farklı cevabı bulunmaktadır sizler için vurguncu bulmacasının bütün cevaplarını derledik.
30.08.2021Bulmacalar
Saçma Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Saçma Yanıtları
Saçma Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Saçma YanıtlarıBulmacalarda birçok kelimenin eş anlamlısı sorulmaktadır. Bulmacalarda sorulan soruların cevaplarını bulmak için sorulan kelimelerin anlamlarını bilmek gerekmektedir. Anlamları uyuşan kelimeler eş anlamlı kelimler olmaktadır. Saçma kelimesi de bulmacalarda sıklıkla sorulmaktadır. Saçma nedir? Saçma bulmacasının cevabı nedir? Saçma bulmacasının kaç cevabı vardır? Saçma bulmacasının cevapları kaç harflidir? Saçma bulmacasının cevaplarını sizler için derledik.
30.08.2021Bulmacalar
Lehçe Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Lehçe Yanıtları
Lehçe Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Lehçe YanıtlarıLehçe kelimesi bulmaca çözerken sıklıkla karşılaşılan kelimeler arasında yer almaktadır. Harf harf bulmacada karşınıza çıkan lehçe kelimesinin cevabıyla ilgili olarak siz de bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Lehçe bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada Lehçe yanıtları nelerdir tüm detayları ile sizler için derledik.
30.08.2021Bulmacalar
Pekala Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Pekala Hangi Durumlarda Kullanılır?
Pekala Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Pekala Hangi Durumlarda Kullanılır?Pekala kelimesi, günlük hayatta çok sık kullandığımız kelimeler arasında yer alıyor. Konuşma dilinde, sosyal hayatımızda ve diyaloglarda çok sık kullandığımız bu kelimenin Anlamı ve kökeni de pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bunun sonucunda da Google’da sıkça pekala sözcüğünün anlamı sorgulanıyor. Pekala ne demek, TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile sizler için derledik.
29.08.2021Sözlük
Hesap Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Hesap Yanıtları
Hesap Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Hesap YanıtlarıBulmacalarda kelimelerin eş anlamlıları sorulmaktadır. Bulmacalarda sorulan kelimelerin birçoğunun birden fazla eş anlamlısı bulunmaktadır. Hesap kelimesi de bulmacalarda sıklıkla sorulmaktadır. Hesap bulmacasının cevabı nedir? Hesap bulmacasının kaç farklı cevabı vardır? Hesap bulmacasının cevapları kaç harflidir tüm detayları ile derledik.
27.08.2021Bulmacalar
Görünüm Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Görünüm Yanıtları
Görünüm Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Görünüm YanıtlarıBulmaca çözmek kişinin boş vaktini iyi harcamasının yanında kendisine katkıda bulunmasını sağlamaktadır. Bulmacalarda genellikle fazla eş anlamlısı bulunan kelimeler sorulmaktadır. Görünüm kelimesi de birden fazla eş anlama sahiptir. Görünüm kelimesinin eş anlamları olduğu için bulmacalarda sık sık sorulmaktadır. Görünüm bulmacasının cevabı nedir? Görünüm bulmacasının kaç cevabı vardır? Görünüm bulmacasının cevapları kaç harflidir? Görünüm bulmacasının cevaplarını hepsini sizler için derledik.
26.08.2021Bulmacalar
Gereksiz Söz Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Gereksiz Söz Yanıtları
Gereksiz Söz Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Gereksiz Söz YanıtlarıBulmaca çözmek güzel bir aktivite olsa da soruların cevaplarını bulamayınca insanları sinirlendirmektedir. Bulmacalarda sorulan soruların genellikle birden fazla cevabı olması insanları uğraştırmaktadır. Gereksiz söz bulmacasının da birden fazla cevabı bulunmaktadır. Gereksiz söz bulmacasının cevabı nedir? Gereksiz söz bulmacasının cevapları kaç harflidir? Sizler için gereksiz söz bulmacasının cevaplarını bir araya getirdik.
26.08.2021Bulmacalar
Kira Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Kira Yanıtları
Kira Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Kira YanıtlarıBulmacalarda genellikle fazla eş anlamlısı olan kelimeler sorulmaktadır. Fazla eş anlamlısı olan kelimeler arasında kira kelimesi de bulunmaktadır. Kira kelimesinin birden fazla eş anlamı olduğu için sık sık bulmacalarda sorulmaktadır. Kira bulmacasının cevabı nedir? Kira bulmacasının kaç tane cevabı vardır? Kira bulmacasının cevapları kaç harflidir? Sizler için harf harf kira bulmacasının cevaplarını bir araya getirdik.
26.08.2021Bulmacalar
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Görkem Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Görkem Yanıtları
Görkem Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Görkem YanıtlarıBulmacalarda genellikle eş anlamlısı fazla olan kelimeler sorulmaktadır. Görkem kelimesi de birden fazla eş anlama sahip bir kelimedir. Görkem kelimesi bu nedenden dolayı bulmacalarda sıklıkla sorulmaktadır. Görkem bulmacasının cevabı nedir? Görkem bulmacasının kaç farklı cevabı vardır? Görkem bulmacasının cevapları kaç harflidir? Sizler için görkem bulmacasının bütün cevaplarını detayları ile derledik.
24.08.2021Bulmacalar
Dahi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Dahi Yanıtları
Dahi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Dahi YanıtlarıBulmacalar zekayı geliştirmek ve stresten uzaklaşmak için son derece yararlıdır. Bulmacalarda yüzlerce farklı kelimenin eş anlamlıları sorulmaktadır. Bulmacalarda sorulan soruların birden fazla cevabı vardır. Dahi kelimesi de bulmacalarda sıklıkla sorulmaktadır. Dahi bulmacasının cevabı nedir? Dahi bulmacasının kaç cevabı vardır? Dahi bulmacasının cevapları kaç harflidir tüm detayları ile derledik.
24.08.2021Bulmacalar
Harp Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?
Harp Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?Hem eş anlamlısı hem de kendisi yoğun olarak Türkçede kullanılan sözcüklerden biri harp kelimesidir. Peki, harp ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Harp etmek ne demek tüm detayları ile derledik.
19.08.2021Eğitim
Kalıtsal Ne Demek? Kalıtsal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Kalıtsal Ne Demek? Kalıtsal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Kalıtsal kelimesi günlük hayatta oldukça fazla kullanılmakta olan kelimeler arasında yer almaktadır. Siz de gün içerisinde sıklıkla karşılaştığınız kalıtsal kelimesinin anlamı ile ilgili olarak daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Kalıtsal ne demek? Kalıtsal TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
16.08.2021Sözlük
Hinlik Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Hinlik Yapmak Ne Demek?
Hinlik Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Hinlik Yapmak Ne Demek?Bazen internette bazen de televizyonda sıkça karşılaştığımız sözcükler arasında hinlik de yer alır. Bu kelime, farklı cümleler içinde farklı şekillerde kullanılabilir. Aynı zamanda bu kelime, bazı bulmacalarda da yer alıyor. Hinlik ne demek, TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
12.08.2021Sözlük
Kainat Ne Demek? Kainat Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Kainat Ne Demek? Kainat Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Hayatımızda birçok kelime tüketiyoruz. Kâinat kelimesi gün içinde sıklıkla kullanılan bir kelimelerden bir tanesidir. Kâinat kelimesi günlük hayatta oldukça sık kullanılsa da yabancı bir dilden dilimize geçtiği için insanlar anlamını doğru bilmemektedir. Kâinat kelimesinin anlamı nedir? Kâinat kelimesinin TDK sözlüğünde ki anlamı nedir? Sizler için kâinat kelimesinin anlamlarını derledik.
6.08.2021Sözlük
Öykünme Nedir? Öykünmek Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?
Öykünme Nedir? Öykünmek Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?Günlük yaşamda insanlar pek çok kelime kullanırlar. Bu kelimelerin çoğu insanlar tarafından bilinirken bir takımı bilinmez. Bu nedenle bilinmeyen kelimeler ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Öykünme nedir? Öykünmek TDK sözlük anlamı ne demek detayları ile derledik.
4.08.2021Sözlük
Pinti Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Pinti Kime Denir?
Pinti Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Pinti Kime Denir?Türkçede kullanılan kelimelerin anlamı merak edilmektedir. Pek çok insan yeni kelimelerin anlamını öğrenmek adına araştırmalar yapmaktadır. Pinti ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Pinti kime denir detayları ile derledik.
4.08.2021Sözlük
Hakkaniyet Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Hakkaniyetli Kime Denir?
Hakkaniyet Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Hakkaniyetli Kime Denir?Pek çok kelime gibi hakkaniyet de dilimizde sıklıkla kullanılır. Ancak çoğu zaman bu kelimenin anlamı bilinmez. Bu nedenle hakkaniyet kelimesinin anlamı ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Hakkaniyet nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Hakkaniyetli kime denir detayları ile derledik.
3.08.2021Sözlük
Boz Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Boz Rengi Nedir?
Boz Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Boz Rengi Nedir?Eski Türkçe bir sözcük olan boz, hem bir renk adı hem de bir toprak türü olarak kullanılır. 11. yüzyıldan bu yana kullanılmakta olan boz kelimesi çeşitli tamlamalarda, deyimlerde ve kalıplaşmış ifadelerin içerisinde de yer alır. Çoğunlukla ırmaklar için kullanılan boz bulanık deyimi, duru olmayan anlamına gelir. Boz ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Boz rengi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.07.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

bulmacanedircevabıtdkeğitim

Eş Anlamlısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.