Geri Dön
Eğitimİdare Eş Anlamlısı Nedir? İdare Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

İdare Eş Anlamlısı Nedir? İdare Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

İdare kelimesi özellikle resmi makamlarda çok sık kullanılan bir sözcüktür. Aynı zamanda günlük yaşamda kullanılan bu kelimenin birden fazla eş anlamlı sözcüğü öne çıkmaktadır. Peki, idare eş anlamlısı nedir? İdare kelimesinin eş anlamı olan sözcükler konusunda merak edilenler.

İdare Eş Anlamlısı Nedir? İdare Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

İdare kelimesi taşımış olduğu anlamı ile beraber birçok farklı amaç altında kullanılmaktadır. Özellikle Türkçede bulunan ve yaygın kullanılan kelimeler arasında bulunduğunu dile getirmek mümkün.

İdare Eş Anlamlısı Nedir?

Çekip çevirme ya da yönetme idari olarak bilinmektedir. Aynı zamanda ülke ya da devlet ile beraber kamu işlerinin yönetilmesi de yine idare anlamı taşır. O yüzden burada verilen her iki anlamı ile beraber kullanılabilecek birçok farklı eş anlamlı sözcükler bulunmaktadır.

 - Daire

 - Yönetme

 - Tutum

 - Kuruluş

 - Dümen

 - Yönetim

 

 Bu şekilde idare kelimesi için yukarıda verilen eş anlamlı sözcükler, farklı anlamları üzerinden değişik yerlerde kullanılabilir. Özellikle resmi kurumlar için çok fazla değerlendirilen idare kelimesi, aynı zamanda ‘idare etmek’ gibi kelime grupları üzerinden de çok fazla öne çıkar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler