Geri Dön
EğitimKahin Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Kahin Kime Denir?

Kahin Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Kahin Kime Denir?

İlk kez karşılaşılan veya manası bilinmeyen sözcüklerin Türk Dil Kurumu sözlüğü içerisindeki karşılığı genellikle merak edilir. Uzun senelerden beri dilimizde yer almış olan ve günlük yaşamın içerisinde çok fazla kullanılan kelimelerden biri de kahin kelimesidir. Kahin kelimesini çok sık kullanırız ya da gazetelerden, itaplardan, dizi veya filmlerden, televizyonlardan istemsiz bir şekilde duyabiliriz. Kahin kelimesi bir hayli sık bir biçimde karşımıza çıkması dolayısı ile kelimenin manasını ve kökenini bilmekte yarar vardır. Kahin kelimesinin TDK’ya göre doğru manası nedir, kahin kelimesinin kökenin nereden gelir ya da kahin kelimesinin kaç tane anlamı vardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kahin Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Kahin Kime Denir?

 Kahin kelimesinin Türk Dil Kurumu'na göre iki ayrı anlamı bulunmaktadır. Türk Dil Kurumu içerisinde bu kelimenin doğru yazılışı da gösterilmektedir.

 Kahin Kelimesinin Türk Dil Kurumu'na Göre Anlamı Nedir?

 Kahin kelimesi, dilimizde sıklıkla kullanılan ve dilimizde yer etmiş olan kelimelerden bir tanesidir. Kahin sözcüğü Arapça kökenlidir. Arapçadan Türkçeye geçmiştir. Türk Dil Kurumu'na göre, kahin kelimesinin anlamı şu biçimdedir: Doğaüstü şekillerden gizli olan, bilinemeyen şeyleri, geleceği bilebilme iddiasına sahip olan kimsedir. İkinci tanımı ise Yahudilerin din reisi şeklinde olmaktadır.