Geri Dön
EğitimKosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?

Kosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?

Kosgeb tarafından desteklenen sektörler vardır. Bu sektörlere başvurarak kosgeb aracılığı ile devletten yatırım desteği almak mümkündür. Kosgeb destekleri ile birlikte pek çok kişi işini kurarak kendi işinin patronu olmaktadırlar. Kosgeb ile destek alarak kendi işini kurmak isteyen kişiler internet üzerinden de araştırma yapmaktadırlar. Peki kosgeb destekleri nelerdir? Kosgeb tarafından desteklenen sektörler hangileridir? İşte Kosgeb destekleri ile ilgili bütün bilgiler.

Kosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?

Kosgeb tarafından belirlenmiş olan desteklenen sektörler vardır. Bu sektörler dışında destek almak da mümkün değildir. Kosgeb tarafından verilen eğitimler ile birlikte yeterli görülen adaylara kosgeb destek vermektedir.

Kosgeb Destekleri Nelerdir?

Kosgeb tarafından kobi tanımını taşıyan işletmelere ve girişimciler için belirli konularda destek verilemtekdri. İşte kosgeb tarafından verilen destek programları;
- Girişimciliği Destekleme
- Güçbirliği ve İşbirliği Programı
- Destek Genel Programı
- Proje Destek
- İnovasyon ve Arge Destek
- KOBİGel Destek Programı
- Tematik Proje
- Kredi Faizi
- KOBİ Teknolojik Yatırım
- KOSGEB laboratuvar
- Uygulama Endüstriyel Destek
- Uluslararası Kuluçka Merkezi
- Yurt Dışından İthal Edilen Malları Ülkemizde Üretilecek Yerli ve Milli İmkanlar İle Üretilmesi

Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?

1) İnşaat Sektörü
Kosgebin doğrudan destek verdiği sektörlerden birisi inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü aracılılığı destek almak isteyen kişilere kosgeb tarafından belirli bir miktar hibe ve faizsiz kredi imkanı da tanınmaktadır. Bina inşaatı için kosgeb tarafından 4 farklı şekilde ve bina dışı yapılan inşaat sektöründe de 12 farklı şekilde destek almak mümkündür.

2) İmalat Sektörü
Kosgeb'in en çok desteklediği sektörlerin başında imalat sektörü gelmektedir. İmalat sektöründe tütün ürünleri imalatı, tekstil ürünleri imalat ve giyim eşya imalatı ile birlikte pek çok sektörden destek almak mümkündür. İmalat sektöründe kosgeb tarafından 324 farklı alanda destek verilmektedir. Bu da imalat sektöründe iş kurmak isteyen kişilerin önünü açan önemli bir detaydır.

3) Ticaret Sektörü
Kosgeb tarafından desteklenen bir başka sektör de ticaret sektörüdür. Ticaret sektöründe özellikle perakende ticaret ve toptan ticarete büyük destek verilmektedir. Bu sektör alanında iş planı hazırlayarak kosgebe doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Kosgebin en çok destek verdiği ikinci sektör olarak ticaret sektörü görülmektedir.

4) Ulaştırma ve Depolama
Kosgeb tarafından desteklenen ulaştırma ve depolama alanında kosgeb desteği kara taşımacılığı ve boru hattı taşımacılığını kapsamaktadır. Aynı zamanda su yolu taşımacılığı ve hava yolu taşımacılığı da yine bu sektörde desteklenmektedir. Kosgeb tarafından ulaştırma ve depolama alanında 38 tane farklı hizmete doğrudan kredi desteği verilmektedir.

5) Konaklama ve İçecek Hizmetleri
Uygun bir proje ile birlikte konaklama ve içecek hizmetleri sektörüne verilen desteklerden sizler de faydalanabilirsiniz. Kosgeb tarafından doğrudan desteklenen sektörlerden olan konaklama ve içecek hizmetleri sektöründe 14 tane farklı hizmetten destek almak mümkündür. Buna göre kokteyl salonları ve kahve salonları haricinde birçok sektörlere girişim yaparak kosgeb tarafından desteklenen projeler ile sizlerde hibe ve faizsiz kredi desteği alarak kendi işinizi kurabilir ve iş hayatına atılabilirsiniz. Böylece kosgeb tarafından verilen bu destek ile birlikte kendi işinizin patronu olarak çevrenize ve ülkenize istihdam yaratabilirsiniz.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler