Geri Dön

MEB üzerinden öğretmen atamaları (sözleşmeli öğretmenlik) için başvurular ne zaman alınacak?

Binlerce öğretmen adayı nefesini tuttu, 2021 öğretmenlik atama başvuru sürecinin başlamasını bekliyor. Dün Milli Eğitim Bakanı CNN Türk'e katıldı ve konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, MEB üzerinden öğretmen atamaları (sözleşmeli öğretmenlik) için başvurular ne zaman alınacak?

MEB üzerinden öğretmen atamaları (sözleşmeli öğretmenlik) için başvurular ne zaman alınacak?

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuru süreci hala başlamış değil. Binlerce öğretmen adayı atama takviminin ilan edilmesini bekliyor. Konuyla ilgili her gün araştırma yapan adaylar şu sıralar özellikle "Öğretmen atamaları (sözleşmeli öğretmenlik) için başvurular ne zaman alınacak?" diye soruyor.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ BELLİ OLDU MU?

Milli Eğitim Bakanı konuya ilişkin yaptığı en son açıklamada ''Geçtiğimiz yıllara baktığınızda bunun çok farklı tarihlerde açıklandığını görürsünüz. Bunu MEB tek başına karar alma durumunda değil. Bu konuyla ilgili kurum ve kuruluşlarla çalışmalarımız sürüyor. Neticelendiği dakika biz bunu paylaşırız. Gençler hazırlanıyor, bir umut ve bir hayal peşindeler. Durumu anlamak ve destek olmak lazım. Geçen yıl 41 bin önceki sene 40 bin civarında öğretmen alımı yaptık. Kamudaki alımları en fazla Milli Eğitim alıyor. Üzerinde epeydir çalıştığımız bir konu. Ben yakın zamanda bir çözüm üretmeyi çok istiyorum. Bu atamanın yüksek olmasını bekliyor arkadaşlarımız. Bunun ne kadar olacağına ilişkin olarak bu çalışmaların bitmesi gerekiyor. Bizim çabamız daha çok öğretmen ataması yapılması yönünde gereken çalışmaları yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber