Geri Dön
SözlükAbaküs Nedir, Nasıl Kullanılır? Abaküs Çeşitleri Nelerdir?

Abaküs Nedir, Nasıl Kullanılır? Abaküs Çeşitleri Nelerdir?

Eğitimde en önemli araç gereçler içerisinde Abaküs gelmektedir. Pek çok kişi ise bu aracın ne olduğunu öğrenmek için internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki, Abaküs nedir, nasıl kullanılır? Abaküs çeşitleri nelerdir detayları ile derledik.

Abaküs Nedir, Nasıl Kullanılır? Abaküs Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle ilkokulda kullanılması ile beraber öğrencilerin sayıları öğrenmesi noktasında Abaküs büyük öneme sahiptir. Günümüzde hala kullanılan önemli eğitim araç gereçleri içerisinde yer almaktadır.

 Abaküs Nedir, Nasıl Kullanılır? 

 Basit toplama ve çarpma işlemleri için kullanılan, aritmetik hesaplamaları yapmaya yardımcı olan alet abaküs olarak bilinir. Yan yana dizilmiş boncuklardan ya da birçok farklı malzemeden oluşur. Böylece bu malzemeler satır üzerinde kullanılmak suretiyle sayma işlemi yapılır. Özellikle ilkokul öğrencilerine bu şekilde sayılar öğretilir.

 Abaküs Çeşitleri Nelerdir?

 Tasarımına göre günümüzde birçok farklı Abaküs çeşidi bulunmaktadır. Genelde Türkiye'de tek renk boncuklardan oluşmuş abaküsler bulunur. Aynı zamanda iki farklı renge ait abaküs modelleri de yer almaktadır. Diğer yandan ortadan ikiye bir çubukla ayrılmış kenarlarında boncuklar bulunan abaküs çeşitleri kullanılır. Her bir ürün kendi içerisinde amaca uygun değerlendirilir. 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler