Geri Dön
SözlükAsimetrik Nedir? Asimetrik Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Asimetrik Nedir? Asimetrik Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Türkçede kullanılan ancak anlamı bilinmeyen pek çok kelime vardır. Bu kelimeler ile ilgili sürekli araştırmalar yapılmaktadır. İnternetin hayatımıza girmesi ile bilinmeyen kelimeler ile ilgili araştırmalar yapmak çok daha kolay olmaktadır. Asimetrik nedir? Asimetrik TDK sözlük anlamı ne demek detayları ile derledik.

Asimetrik Nedir? Asimetrik Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Asimetrik kelimesi Türkçede sürekli kullanılan kelimelerden biridir. Günlük yaşamda çeşitli platformlarda bu kelimeye denk gelmeniz mümkündür. Bu nedenle insanlar internetten ya da farklı kaynaklardan asimetrik kelimesinin anlamlarını araştırmaktadır.

Asimetrik Nedir?

Asimetrik kelimesi günlük hayatta karşımıza çıkan kelimelerden biridir. Fransızcadan Türkçeye geçmiş kelimelerden bir tanesidir. Asimetrik kelimesinin karşılığı bakışımsız şeklindedir. Asimetrik simetrik olmayan anlamı ile de kullanılmaktadır.

Asimetrik TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Asimetrik kelimesinin Türk Dil Kurumuna göre anlamı bakışımsız şeklindedir. Bir yapının simetrisinin bozulması asimetri olarak ifade edilmektedir. Bunun yanında simetri durumuna uygun olmama da asimetri olarak isimlendirilmektedir.

Kaşları asimetrik olduğu için kendini beğenmezdi.

Tabloların asimetrik görüntüsü onu çok rahatsız etmişti.

Her ne kadar simetrik bir görünüm için uğraşsa da sürekli asimetrik oluyordu.

Dişlerinin asimetrik görüntüsü onu sevimli gösteriyordu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler