Geri Dön
SözlükBela Ne Demek? Bela Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Bela Ne Demek? Bela Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Bela, sık sık kullanılan sözcüklerden biridir. Özellikle kullanımı anlamı bakımından geniştir ve bundan dolayı merak edilen kelimeler arasındadır. Bu bakımdan Bela kelimesinin ne demek olduğunu öğrenebilir ve bu şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bela ne demek? Bela TDK sözlük anlamı nedir detaylarıyla derledik.

Bela Ne Demek? Bela Tdk Sözlük Anlamı Nedir?


Bela, Arapça kökenlik bir kelimedir ve dilimize Arapçadan gelmiştir. Bela kelimesinin anlamı ise içinden çıkılması güç durum, zarara yol açan olay ya da kişidir.

Bela Ne Demek?

Kelimelerin anlamlarını bilerek doğru anlamda ve doğru cümlede kullanmak mümkündür. Sık sık kullanılan kelimelerden olan bela anlamı merak edilen kelimeler arasında yer alır. Bela kelimesi dilimize Arapçadan geçmiştir ve Arapça kökenli sözcüklerden biridir. Bela kelimesinin anlamı ise sakıncalı durum, sakıncalı kimse, sıkıntıya yol açan olay ya da kişi anlamına gelmektedir.

Bela TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Bela kelimesinin TDK sözlük anlamı sakıncalı durum, büyük zarara yol açan olay ya da kimse olarak bilinmektedir. Bela Arapça kökenli bir sözcük olmakla birlikte dilimizde sık sık kullanılan kelimelerden biridir.