Geri Dön
SözlükKainat Ne Demek? Kainat Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Kainat Ne Demek? Kainat Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Hayatımızda birçok kelime tüketiyoruz. Kâinat kelimesi gün içinde sıklıkla kullanılan bir kelimelerden bir tanesidir. Kâinat kelimesi günlük hayatta oldukça sık kullanılsa da yabancı bir dilden dilimize geçtiği için insanlar anlamını doğru bilmemektedir. Kâinat kelimesinin anlamı nedir? Kâinat kelimesinin TDK sözlüğünde ki anlamı nedir? Sizler için kâinat kelimesinin anlamlarını derledik.

Kainat Ne Demek? Kainat Tdk Sözlük Anlamı Nedir?


Kâinat kelimesinin eş anlamlısı evren kelimesidir.

Kâinat Anlamı Nedir?

Kainat kelimesi dilimize Arapçadan geçmiştir. Kainat kelimesi düzen içinde olan bütün şeyler için kullanılmaktadır. Düzen için olan şeyler arasında evren olduğu için kainat kelimesinin eş anlamlısı evren kelimesidir. Gökyüzünde bulunan varlıkların bütününe kainat denir. Kainat evren ve dünya demektir.

Kainat TDK Anlamı Nedir?

Kainat kelimesi TDK sözlüğünde aratıldığında üç farklı anlam çıkmaktadır. TDK sözlüğünün kainat kelimesi için vermiş olduğu ilk anlam isim olan evren anlamına gelmektedir. Kainat kelimesinin ikinci anlamı isim olan dünya anlamına gelmektedir. Kainat kelimesinin üçüncü anlamı zamir olan herkes anlamına gelmektedir. TDK sözlüğünde kainat kelimesinin anlamları evren, dünya ve herkes olarak verilmiştir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler