Geri Dön
EğitimTaktik Ne Demek? Taktik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Taktik Ne Demek? Taktik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Taktik dilimizde sık sık kullanılan kelimeler arasındadır. Özellikle kullanım alanının geniş olmasından dolayı taktik anlamı merak edilen kelimelerden biridir. Bu bakımdan siz de anlamını öğrenebilir ve cümle içinde kullanabilirsiniz. Taktik ne demek? Taktik TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

Taktik Ne Demek? Taktik Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Taktik, Fransızca kökenli bir kelimedir ve dilimize de Fransızca dilinden geçmiştir. Taktik, bir savaşın belli bir sonuca ulaşması için etkili biçimde karadan, denizden ya da havadan savaşı yönetme sanatıdır.

Taktik Ne Demek?

Taktik, dilimizde sıkça kullanılan bir kelimedir ve bundan dolayı ne anlama geldiği de merak edilmektedir. TDK sözlük anlamı olarak taktik kelimesi savaşlarda kullanılan ve sonuca ulaşmak amacıyla etkili biçimde karadan, denizden ya da havadan savaşma sanatıdır. TDK sözlük anlamından bakarak taktik kelimesinin anlamını öğrenebilir ve bu sayede cümle içinde doğru anlamlarda kullanabilirsiniz.

Taktik TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Taktik, savaşlarda kazanmak için geliştirilen ve sonucu etkileyici denizden, karadan ya da havadan yapılan bir takım savaşma sanatı olarak dilimizde kullanılan bir kelimedir.