Geri Dön

Üniversite kayıtları ne zaman sona eriyor?

Üniversite kayıtları ne zaman sona eriyor? sorusunun yanıtı belli oldu. Alınan son bilgilere göre, üniversitelere kayıt süresi uzatıldı. YÖK, dün yaptığı toplantıda üniversite kayıt süresinin 17 Ağustos'a kadar uzatıldığını açıkladı. Ayrıntılar haberimizde...

Üniversite kayıtları ne zaman sona eriyor?

YÖK, üniversitelere kayıt yaptıramayan öğrenciler için kayıt süresini uzattı. LYS ve YGS sınavlarının sonuçlarına göre yükseköğretim programlarından birine kayıt hakkı kazanan ama sağlık sorunları nedeniyle kaydını yaptıramayan öğrenciler için kayıt süresini uzattı. ÖSYM tarafından belirlenen 3- 7 Ağustos 2015 tarihleri arasında kayıtlarını sağlık sorunları sebebiyle yaptıramayan öğrenciler için 17 Ağustos 2015'e kadar uzatıldığı açıklandı.

2015 ÖSYS yerleştirme sonucu yükseköğretim kurumlarına yerleşme hakkı kazanan fakat sağlık nedeniyle kayıt yaptıramayan öğrenciler, 17 Ağustos 2015 tarihine kadar kayıt yaptırabilecek. YÖK tarafından yapılan açıklamada, 2015 – ÖSYS sonuçlarına göre yükseköğretim kurumlarına yerleşme hakkı kazanarak sağlık nedeni ilekayıt yaptıramayan öğrencilere, kayıt hakkı verilmesine ilişkin dilekçelerinin Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendiği belirtildi.

YÖK TARAFINDAN AÇIKLANAN TOPLANTI KARARI

“2015 ÖSYS sonucunda yükseköğretim kurumlarına kayıt hakkı kazanan ortaöğretim kurumlarından mezun ancak sağlık nedeni ile kayıt yaptıramayan öğrencilerin, ilgili yükseköğretim kurumlarına sağlık durumlarını ibraz etmeleri durumunda, 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar, 2015 ÖSYS sonucunda kayıt hakkı kazandıkları ilgili yükseköğretim kurumlarına başvurmaları halinde, kontenjana bakılmaksızın kayıtlarının yapılmasına, bu tarihten sonra başvuran adaylara işlem yapılmamasına karar verildiği” kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber