Ygs

Ygs

Son dakika YGS haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YGS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YGS haber sayfamızda...

Ygs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.475 ygs haberi bulunmuştur.
İBB Başkanı İmamoğlu mezuniyet törenine katıldı
İBB Başkanı İmamoğlu mezuniyet törenine katıldı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ders Atölyeleri ve İBB Teknoloji Atölyeleri öğrencileri için düzenlenen mezuniyet törenine katıldı. Törende konuşan İmamoğlu eğitimde eşitlik vurgusu yaparak, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin eşit eğitim koşullarına sahip olmaları, aynı zamanda eşit bir biçimde sınavlara hazırlanmalarını sağladığımız takdirde, inanın ekonomik koşullar ne olursa olsun, o çocuklar ve o gençler her daim memleketimizin, devletimizin onlara eşit fırsat sunduğunu her zaman söylerler. Amacımız tam da bu, eşitsizliği ortadan kaldırmak" dedi.
11.06.2023 Gündem
NATO çadır kentinde görev yapan İngiliz emekli askere duygu dolu veda
NATO çadır kentinde görev yapan İngiliz emekli askere duygu dolu veda Hatay'ın İskenderun ilçesinde, depremlerden sonra, 1600 öğrencinin eğitim-öğretimi için, NATO'nun desteğiyle kurulan çadır kentte çalışan İngiliz asıllı emekli asker Paul McClean, görevini tamamlamasının ardından, çocukların sevgi gösterisi ve hediyelerle uğurlandı.
3.06.2023 Haberler
NATO çadır kentinde görev yapan İngiliz emekli askere duygu dolu veda
NATO çadır kentinde görev yapan İngiliz emekli askere duygu dolu veda Hatay'ın İskenderun ilçesinde, depremlerden sonra, 1600 öğrencinin eğitim-öğretimi için, NATO'nun desteğiyle kurulan çadır kentte çalışan İngiliz asıllı emekli asker Paul McClean, görevini tamamlamasının ardından, çocukların sevgi gösterisi ve hediyelerle uğurlandı.
3.06.2023 Gündem
2023 YKS NE ZAMAN, YGS'ye kaç gün kaldı? ÖSYM Giriş: Üniversite sınavı YKS giriş yerleri açıklandı mı?
2023 YKS NE ZAMAN, YGS'ye kaç gün kaldı? ÖSYM Giriş: Üniversite sınavı YKS giriş yerleri açıklandı mı? 2023 Üniversite sınavı YKS için geri sayım başladı. Her yıl Haziran ayında uygulanan üniversite sınavına milyonlarca genç üniversiteyi kazanma hayali ile giriyor. Üç bölümden oluşan sınav iki günde gerçekleşiyor. Adaylar sınav giriş yerlerini merak ediyor. Peki, 2023 YKS sınav yerleri belli oldu mu?
30.05.2023 Bilgi Rehberi
Bakan Özer: Giden öğrenciler ve veliler okullar açıldıkça bölgeye geri dönmeye başladı
Bakan Özer: Giden öğrenciler ve veliler okullar açıldıkça bölgeye geri dönmeye başladı Kahramanmaraş Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların açıldıkça deprem bölgesini terk eden öğrenci ve velilerin geri geldiklerini söyledi.
3.04.2023 Gündem
Bakan Özer duyurdu! 4 ilde eğitim kademeli olarak başlıyor
Bakan Özer duyurdu! 4 ilde eğitim kademeli olarak başlıyor Hatay’da AFAD Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 4 ilde eğitimin kademli olarak 27 Mart pazartesi günü başlayacağını duyurdu.
21.03.2023 Haberler
KPSS'de kopya iddiası! Yediiklim Yayınevi kendini böyle savundu
KPSS'de kopya iddiası! Yediiklim Yayınevi kendini böyle savundu KPSS’de soru sızdırma iddiaları sonrası Cumhurbaşkanlığı kararıyla ÖSYM Başkanı Aygün görevden alındı. ÖSYM’de inceleme yapan DDK’nın suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. İddiaların odağındaki yayınevinden Milliyet'e özel açıklama geldi.
4.08.2022 Haberler
KPSS'de kopya iddiası! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yeni açıklama
KPSS'de kopya iddiası! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yeni açıklama KPSS’de soru sızdırma iddiaları sonrası Cumhurbaşkanlığı kararıyla ÖSYM Başkanı Aygün görevden alındı. ÖSYM’de inceleme yapan DDK’nın suç duyurusu üzerine harekete geçilirken, iddiaların odağındaki yayınevinden Milliyet'e özel açıklama geldi. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturmayla ilgili yeni bir açıklama yaptı.
4.08.2022 Gündem
Tatil, becerileri geliştirmek için bir fırsat
Tatil, becerileri geliştirmek için bir fırsat İlk ve ortaöğretimdeki öğrenciler, yaz tatilinde bir haftayı geride bıraktılar ve önlerinde yaklaşık 2 ay gibi uzun bir süre daha var.
29.06.2022 Eğitim
Edirne’de kontrolden çıkan otomobil takla attı
Edirne’de kontrolden çıkan otomobil takla attı Edirne’de sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobilin kavşakta ilerleyen başka bir otomobile çarptıktan sonra takla atması sonucu 2 kişi yaralandı.
27.06.2022 Haberler
Edirne’de kontrolden çıkan otomobil takla attı
Edirne’de kontrolden çıkan otomobil takla attı Edirne’de sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobilin kavşakta ilerleyen başka bir otomobile çarptıktan sonra takla atması sonucu 2 kişi yaralandı.
27.06.2022 Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı, 'tam kapanmada açık' deyip paylaştı! Flaş uzaktan eğitim açıklaması
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı, 'tam kapanmada açık' deyip paylaştı! Flaş uzaktan eğitim açıklaması Gelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara verilen yüz yüze eğitim sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 'Tam kapanmada ekranlarımız açık' diyen Bakan Selçuk uzaktan eğitime ilişkin de bilgiler verdi.
29.04.2021 Gündem
Doğrusal (Lineer) Fonksiyon Nedir? Doğrusal Fonksiyon (Kalkülüs) Nasıl Anlaşılır?
Doğrusal (Lineer) Fonksiyon Nedir? Doğrusal Fonksiyon (Kalkülüs) Nasıl Anlaşılır? Doğrusal (lineer) fonksiyon sıklıkla karşılaşılmakta olan bir kavram olarak bilinmektedir. Siz de sürekli olarak karşılaştığınız fonksiyonların anlamını öğrenmek isteyebilirsiniz. Doğrusal (lineer) fonksiyon nedir? Doğrusal fonksiyon (kalkülüs) nasıl anlaşılır? Doğrusal fonksiyon ile ilgili detayları derledik.
23.04.2021 Eğitim
Tyt Ve Ayt Sınavı Nedir, Farkları Nelerdir? Tyt Ve Ayt Hangi Sınıfları Kapsar?
Tyt Ve Ayt Sınavı Nedir, Farkları Nelerdir? Tyt Ve Ayt Hangi Sınıfları Kapsar? Dünya üzerinde varlık göstermekte olan pek çok ülkede özellikle 1980'li yıllardan itibaren eğitim sistemleri güncellenmek de ve okul ders programlarının değişmesi söz konusu olmaktadır. Sizin için TYT ve AYT sınavı nedir, farkları nelerdir? TYT ve AYT hangi sınıfları kapsar sorularının yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.
16.04.2021 Eğitim
Ygs Ne Demek? Ygs Sınavlarına Kimler Girebilir?
Ygs Ne Demek? Ygs Sınavlarına Kimler Girebilir? Anlamını bilmediğiniz bir kelime ile karşılaştığınız zaman daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Özellikle öğrencilerin çok fazla araştırdığı ve bilgi edinmek istediği kelimelerden birisi de YGS olarak bilinmektedir. YGS ne demek? YGS sınavlarına kimler girebilir? YGS ile ilgili olarak daha detaylı bir şekilde bilgileri sizler için derledik.
3.04.2021 Eğitim
Muğla Büyükşehir vatandaşın yanında
Muğla Büyükşehir vatandaşın yanında Büyükşehir Belediyesi, salgının ortaya çıktığı Mart 2020’den bu yana, gıda ve hijyen paketi yardımı yaptı, öğrencilere tablet dağıttı. Vatandaşa, 12 milyon 167 bin 831 lira değerinde yardımda bulunuldu
26.02.2021 Ege
Lys Nedir? Lys Sınavına Kimler Girebilir?
Lys Nedir? Lys Sınavına Kimler Girebilir? Öğrencilerin, üniversiteye geçiş için girdiği bazı sınavlar vardır. Bu sınavlar doğrultusunda öğrenciler belirli bölümlere yerleşirler. Her bölüm sınavdan alınan puanlara göre öğrenci kabul eder. LYS sınavı da üniversite sınavlarından biridir. Bu sınav hakkında birçok merak edilen soru vardır. İnternet üzerinde de sık sık araştırma konusu olmaktadır. Sınav hakkında daha fazla bilgi edinmek tüm detayları derledik.
23.02.2021 Eğitim
Ebe Nedir, Nasıl Olunur? Ebelik Mezunu Ne İş Yapar?
Ebe Nedir, Nasıl Olunur? Ebelik Mezunu Ne İş Yapar? Ebelik, gebelik teşhisi ile gebeliğin gözetimini yapmak ve normal doğum yaptırmak için görevli kişilerin yürüttüğü tıbbi bir görevdir. Ebelik mesleği günümüzde büyük ilgi topluyor. Ebe nedir? Ebe nasıl olunur? Ebe olmak için gereken şartlar nelerdir? Ebelik mesleği hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
4.11.2020 Kariyer
65.665 aday daha üniversiteli oldu
65.665 aday daha üniversiteli oldu ÖSYM’nin açıkladığı YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre 65 bin 665 aday daha üniversiteli oldu. Bunların 14 bin 924’ü lisans, 33 bin 427’si önlisans ve 17 bin 314’ü açıköğretim programlarına yerleşti.
3.10.2020 Gündem
Tyt Din Kültürü Konuları Ve Soru Dağılımı 2020 - Tyt'de Din Kültürü Dersinden Hangi Konular Var?
Tyt Din Kültürü Konuları Ve Soru Dağılımı 2020 - Tyt'de Din Kültürü Dersinden Hangi Konular Var? 2020 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 27 Haziran Cumartesi günü birinci oturumla başlıyor. Birinci oturumda Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) yapılacak. TYT'de 120 soru sorulacak ve bunun 5 tanesi Din Kültürü’nden oluşuyor. ÖSYM, Din Kültürü’nde hangi konulardan sorular çıkacağını belirledi. Bu konuları öğrenip, buna göre sınava hazırlanabilirsiniz. 2020 TYT’de çıkacak soruları kapsayan Din Kültürü konularını sizler için derledik.
14.09.2020 Eğitim
2020 Ais ÖSYM sınav giriş belgesi sorgulama sayfası - YKS sınav giriş yerleri açıklandı
2020 Ais ÖSYM sınav giriş belgesi sorgulama sayfası - YKS sınav giriş yerleri açıklandı YKS sınavı için heyecanlı bekleyiş devam ederken sınav giriş yerlerine ilişkin müjdeli haber geldi. ÖSYM tarafından 27-28 Haziran'da gerçekleştirilecek olan YKS sınavı için adaylar sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağı sorusuna yanıt buldu YKS üç ayrı oturumda uygulanacak. Birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi(TYT), ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi( AYT) ve üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi(YDT) olarak gerçekleşecek. İşte sınav giriş belgesi sorgulama sayfası...
15.06.2020 Eğitim
LGS'ye günler kala neler yapılmalı?
LGS'ye günler kala neler yapılmalı? Emek vererek çalıştınız, sınava hazırlandınız. Artık son günlerdesiniz. Emeğinizin boşa gitmemesi için sınav öncesinde ve anında dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Bunlara mutlaka uymanız gerekiyor. Bu tarz bir eğitim sistemi içerisinde yer almak doğal olarak stres ve gerginlik getirebilir. Özellikle sınav zamanları stres ve gerginlik bizimle el ele gidiyor gibi görünür. Bir miktar stres sınav katılımcılarının deneyimlerinin bir parçası olacak olsa da, aşırı gergin olmak sınav performansını kötü bir şekilde etkileyebilir.
12.06.2020 Ebeveyn
Moral desteği
Moral desteği Bergama Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile LGS ve YGS sınavına girecek olan öğrenciler ve ailelerine yönelik moral motivasyon buluşması düzenleniyor.
10.06.2020 Ege
Sınava girecek öğrencilere destek
Sınava girecek öğrencilere destek Kınık Belediyesi, YGS ve YKS’ye girecek olan öğrencilere deneme sınavı desteğinde bulundu. Sınav örnekleri, okul müdürlüklerine dağıtıldı.
5.06.2020 Ege
ÖSYM de sınavdan geçiyor
ÖSYM de sınavdan geçiyor ÖSYM, bu yıl üniversite sınavı için başvuruları 6 Şubat-3 Mart tarihlerinde kabul edecek. Sınavlarda şifre, kopya, hatalı soru gibi sorunlarla gündeme gelen kurum, son 10 yılda düzenlediği üniversite sınavlarında 17 soruyu iptal etti. Bu yılki sınavların titizlikle hazırlanması bekleniyor.
24.01.2020 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ygs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.