Geri Dön
Zıt Anlamlı KelimelerKibirli Zıt Anlamlısı Nedir? Kibirlinin Zıt Anlamı Olan Kelimeler

Kibirli Zıt Anlamlısı Nedir? Kibirlinin Zıt Anlamı Olan Kelimeler

Anlamı üzerinden zıt anlamlı sözcükleri merak edilen kelimeler arasında kibirli gelir. Bu bağlamda kullanılacak belli bir zıt anlamlı karşılığı olduğunu dile getirmek mümkün. Peki, kibirli zıt anlamlısı nedir? Kibirlinin zıt anlamı olan kelimeler hakkında merak edilenler.

Kibirli Zıt Anlamlısı Nedir? Kibirlinin Zıt Anlamı Olan Kelimeler


Her kelimenin bir zıt anlamlı karşılığı olması ile beraber, kibirli kelimesi bu konuda oldukça merak ediliyor. Taşıdığı anlam ile beraber kibirli kelimesine karşılık olarak bir zıt anlamlı sözcük ön plana çıkmaktadır.

Kibirli Zıt Anlamlısı Nedir?

Kendini herkesten büyük gören ve büyüklenen kişi ya da kişilere kibirli denir. Aynı zamanda yine kendini herkesten üstün gören olarak da ifade etmek mümkün. Bu tür insanlar toplumda pek fazla beğenilmez ve kibirli kelimesi üzerinden ifade edilir.

Bu kelimeye karşılık olarak ise değerlendirilecek zıt anlamlı sözcüğün, ‘Alçak Gönüllü’ olduğunu söylemek mümkün. Değerini olduğundan daha az gösteren kişi ya da kişiler için alçak gönüllü sözcüğü kullanılmaktadır. Aynı zamanda kendini başkalarıyla eş tutan ve kendini üstün görmeyen insanlar şeklinde anlatmak mümkün. Kibirli kelimesinin zıt anlamlısı olarak alçak gönüllü amaca uygun kullanılabilir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler