Geri Dön
Ekonomi152 milyar liralık alacağa yapılandırma

152 milyar liralık alacağa yapılandırma

152 milyar liralık  alacağa yapılandırma

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin 7326 sayılı Kanun kapsamında vergi dairelerine 5 milyon 804 bin 861 mükellef başvururken, 152 milyar 663 milyon lira alacak yapılandırıldı.

Ödeme ne zaman?

AA’nın Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan aldığı bilgiye göre, bu alacaklara karşılık 23 milyar 84 milyon lira tahsilat gerçekleştirildi.

Kanunda öngörülen peşin ve birinci taksit ödemeleri için son gün, 31 Ekim hafta sonu tatiline rastladığından 1 Kasım Pazartesi olarak belirlendi. İkinci taksit ise 30 Kasım’a kadar ödenecek.

Yapılandırılan borçların ilk taksit veya peşin ödenebileceği süre 1 ay uzatılmıştı. Buna göre, vergi dairelerine başvuran ve borçları yapılandırılan mükelleflerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih etmişlerse peşin ödemelerini en geç 1 Kasım’da yapmaları gerekiyor. SGK’ye ilk taksit ödemeleri ise en geç 30 Kasım’da gerçekleştirilecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamada, "Büyümeyi istikrarsız hale getirmelerine müsaade etmeyeceğiz ve biz bu sarmaldan çıkacağız." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yeni ekonomi modeliyle, yüksek faiz verecek sıcak para çekme politikasını elimizin tersiyle itiyoruz. Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz.' dedi. Erdoğan yıl sonu büyüme rakamlarına dair, "Beklentimiz, 10'u bulacağız. Bizim tahminimiz asgari 10 ama üzerine de çıkabilir." bilgisini paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler