Vergi

Vergi

Son dakika Vergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vergi haber sayfamızda...

Vergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 34.130 vergi haberi bulunmuştur.
Son dakika: Takvim belli oldu: 50 milyar dolar Türkiye'de kalacak
Son dakika: Takvim belli oldu: 50 milyar dolar Türkiye'de kalacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı" kapsamında, teknoloji seviyesi yüksek veya yoğun dış ticaret açığı verilen 919 ürünü yerli imkan ve kabiliyetlerle üretecek yatırımları destekleyeceklerini belirterek, programın 2021 yılı çağrı planını paylaştı.
1.03.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonlarca vatandaşa nefes aldırdı! Yapılandırmada son gün...
Son dakika: Milyonlarca vatandaşa nefes aldırdı! Yapılandırmada son gün...Son dakika haberine göre vergi, prim, idari ceza, öğrenim kredisini yapılandıranlar rahat bir nefes aldı. İlk iki taksitin önemli olduğu yapılandırmada ilk taksit ve peşin ödeme süresi de bugün doluyor. Vergi borcunu ödeyecek vatandaşlar için vergi daireleri hafta sonu da mesai yaptı. Vergi borcunu ödeyecek vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutulurken vergiler için büyük yoğunluk yaşandı. İşte detaylar...
1.03.2021Ekonomi
Son dakika... Boğaz’da krallıklarını kurdular! Günlük 300 lira
Son dakika... Boğaz’da krallıklarını kurdular! Günlük 300 liraBoğaz’ın Avrupa kıyılarındaki teknelerin işgalci olduğu ve hiçbir ücret ödemedikleri bu yerleri başkalarına günlük 300 liraya kiraya verdikleri ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kıyıları işgal eden ve kendi kurallarını uygulayan teknelerin taşınması için çalışma başlattıklarını duyurdu.
1.03.2021Gündem
Siber tehdit için önlem...
Siber tehdit için önlem...Denetim, vergi ve danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren KPMG Türkiye, siber güvenlik hizmetlerinde çıtayı yükselttiğini duyurdu.
1.03.2021Ekonomi
Mali müşavirler için arabuluculuk talebi
Mali müşavirler için arabuluculuk talebiTürkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, mali müşavirlik hizmetlerinde katma değer vergisi (KDV) indirimi yapılmasını ve  mali müşavirlere arabuluculuk yetkisi verilmesini talep etti.
1.03.2021Ekonomi
28 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te
28 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te28 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te
28.02.2021Haberler
AK Partili Mustafa Demir: 2021'de İstanbul'un çöp sorununu konuşmak hakikaten bizi üzüyor
AK Partili Mustafa Demir: 2021'de İstanbul'un çöp sorununu konuşmak hakikaten bizi üzüyorAK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, İstanbul'da biriken ve toplanmayan çöplerle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Doğrusunu söylemek gerekirse 21. yüzyılda, 2021'de İstanbul'un çöp sorununu konuşmak hakikaten bizi üzüyor. İstanbul ve çöp aynı yerde olmamalıydı. Şu anda büyük bir problem var" dedi.
28.02.2021Siyaset
Son dakika: 81 ilde izin çıktı! İstanbul'da kuyruğun sonu yok
Son dakika: 81 ilde izin çıktı! İstanbul'da kuyruğun sonu yokSon dakika haberine göre vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağının açıklanmasının ardından vergi borçlarını ödemek isteyen ve yapılandırma işlemini son güne bırakan vatandaşlar vergi dairelerinde yoğunluk oluşturdu. Borç yapılandırmasının ilk taksitinden değerli konut vergisi ile basit usuldeki mükellefler için gelir vergisine kadar pek çok verginin son ödeme süresi yarın dolacak.
28.02.2021Ekonomi
Anayasaya uyan siyasi anlayışa ihtiyaç var
Anayasaya uyan siyasi anlayışa ihtiyaç varTürkiye’nin kutuplaşmadan çıkması gerektiğini belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Anayasa değişikliği için her şeyden önce doğru siyasi iklime, yürürlükte olan anayasaya uyan bir siyasi anlayışa ihtiyaç var” dedi
28.02.2021Siyaset
Antrepo Nedir, Ne İşe Yarar? Antrepo Çeşitleri Nelerdir?
Antrepo Nedir, Ne İşe Yarar? Antrepo Çeşitleri Nelerdir?Antrepo herkesin duyduğu fakat anlamını bilmediği bir kelimedir. Birçok kişi antrepo kelimesinin ne anlama geldiğini araştırarak, bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Özellikle gümrükle ilgilenen kişiler antrepo çeşitleri hakkında bazı araştırmalar yapıyor. Antrepo nedir, ne işe yarar? Antrepo çeşitleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
28.02.2021Eğitim
Hafta sonu izin çıkınca akın ettiler! Kuyruğun sonu yok...
Hafta sonu izin çıkınca akın ettiler! Kuyruğun sonu yok...Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenler, ilk taksitlerini en geç 1 Mart Pazartesi günü ödeyecek. Son gün yoğunluğun önlenmesi amacıyla vergi daireleri bugün ve yarın açık kalacak. Antalya'da da sabahın erken saatlerinde Antalya Defterdarlığı'na gelen vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu.
27.02.2021Haberler
Son dakika: Hafta sonu izin çıkınca akın ettiler! Kuyruğun sonu yok...
Son dakika: Hafta sonu izin çıkınca akın ettiler! Kuyruğun sonu yok...Son dakika haberine göre vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağının açıklanmasının ardından vergi borçlarını ödemek isteyen ve yapılandırma işlemini son güne bırakan vatandaşlar vergi dairelerinde yoğunluk oluşturdu. Oluşan yoğunluk sonrası kuyruklar uzadıkça uzadı.
27.02.2021Ekonomi
Vergi daireleri bu hafta sonu açık
Vergi daireleri bu hafta sonu açıkVergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenlerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih edenlerin ise tutarın tamamını en geç 1 Mart Pazartesi gününe kadar ödemeleri gerekiyor
27.02.2021Ekonomi
‘2021 Motosiklette Gaza Basma  Yılı Olacak’
‘2021 Motosiklette Gaza Basma Yılı Olacak’Ülkemizde hızlı bir gelişim gösteren motosiklet endüstrisinin en büyük çatı kuruluşu Motosiklet Endüstrisi Derneği, küresel koronavirüs salgınıyla birlikte motosiklete ilginin katlanarak artacağını öngörüyor. TÜİK verilerinin kendilerini gözlemlerini doğruladığını söyleyen Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Başarı Erbaş, “Motosiklet pazarındaki umut verici gelişmeler 2021 yılında devam edecek” dedi.
27.02.2021Ekonomi
Vergi kaçakçılarına 2. dalga operasyon
Vergi kaçakçılarına 2. dalga operasyonAkaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı yapan şebekeye yönelik düzenlenen “Silici” operasyonunun ardından, “Silici 2” operasyonu düzenlendi
27.02.2021Gündem
‘Tüm esnaf borçları 2022’ye ertelenmeli’
‘Tüm esnaf borçları 2022’ye ertelenmeli’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın bankalardan aldığı ticari ve ihtiyaç kredilerinin ödemekte zorlandığını belirterek, “Esnafın ticari ve ihtiyaç kredileriyle diğer tüm borçları 2022’ye ertelenmeli” ifadesini kullandı.
27.02.2021Ekonomi
Eğitim pandemiyle değer kazandı
Eğitim pandemiyle değer kazandıKoronavirüs salgını nedeniyle motosiklete artan ilgi, beraberinde motosiklet eğitimi ihtiyacını da arttırdı
27.02.2021Ekonomi
Yeme-içmeye yol haritası
Yeme-içmeye yol haritasıTURYİD Başkanı Kaya Demirer yeni dönem için ipuçları veriyor: “Ayakta kalan işletmeler, daha fazla iş yapma imkânı bulacak. Gel-al ve paket servisi artacak. Ghost kitchen, uydu mutfak gibi çoklu markaları içinde barındıran paket servise yönelik işletmeler kurulacak”
27.02.2021Cumartesi
Son dakika... 56 saatlik sokak kısıtlaması başladı!
Son dakika... 56 saatlik sokak kısıtlaması başladı!Gelen son dakika haberine göre; koronavirüsle mücadele kapsamında, 1 Mart Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlamadan kimler muaf olacak? Market ve bakkallar hangi saatler açık? İşte detaylar...
26.02.2021Gündem
Son dakika | İki Bakanlıktan flaş hafta sonu kararı! 81 ile gönderildi...
Son dakika | İki Bakanlıktan flaş hafta sonu kararı! 81 ile gönderildi...Son dakika haberine göre İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında; 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliğine genelge gönderildi. Vergi borcu ödemesi/ yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel vergi daireleri açık olacak. Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.
26.02.2021Ekonomi
Bankalara borç erteleme çağrısı
Bankalara borç erteleme çağrısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın bankalardan aldığı ticari ve ihtiyaç kredilerinin ödemekte çok zorlandığını belirterek, "Tüm borçların ertelenmesi için bankalar elini taşın altına koymalı." ifadesini kullandı.
26.02.2021Uzmanpara
TESK'ten bankalara borç erteleme çağrısı
TESK'ten bankalara borç erteleme çağrısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın bankalardan aldığı ticari ve ihtiyaç kredilerinin ödemekte çok zorlandığını belirterek, "Tüm borçların ertelenmesi için bankalar elini taşın altına koymalı." ifadesini kullandı.
26.02.2021Ekonomi
Borç yapılandırmada ilk ödeme için son gün 1 Mart
Borç yapılandırmada ilk ödeme için son gün 1 MartVergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenlerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih edenlerin ise tutarın tamamını en geç 1 Mart Pazartesi gününe kadar ödemeleri gerekiyor.
26.02.2021Ekonomi
Son Dakika... 36 ilde 'Silici 2' operasyonu! 120 kişi gözaltına alındı
Son Dakika... 36 ilde 'Silici 2' operasyonu! 120 kişi gözaltına alındıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı İstanbul merkezli 36 ilde yapılan Silici-2 operasyonunda akaryakıtta vergi kaçakçılığı yapan 120 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyon kapsamında 157 akaryakıt istasyonunda 196 milyon litre akaryakıt verisinin sistemden silindiği belirlendi. İşte haberin ayrıntıları...
26.02.2021Gündem
Vergi borcu sıfırlandı!
Vergi borcu sıfırlandı!Seferihisar Belediyesi, 28 milyon liralık vergi borcunun 17.5 milyon lirasını ödedi. Başkan Yetişkin, “Yapılandırmayla borcu sıfırladık” dedi
26.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Gazetehaberiyapılandırmavergiborçödeme

Vergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.