Vergi

Vergi

Son dakika Vergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vergi haber sayfamızda...

Vergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35.790 vergi haberi bulunmuştur.
AGİ zammı ne zaman belli olacak? Bekar, evli, çocuklu AGİ tutarları ne kadar?
AGİ zammı ne zaman belli olacak? Bekar, evli, çocuklu AGİ tutarları ne kadar?Yeni yılda AGİ zammı ne kadar olacak? 2022 yılı asgari ücret zammı için toplantılar bugün başlıyor. Aralık ayı içerisinde belirlenecek asgari ücret tutarı ile birlikte AGİ ücretleri de belirlenecek. Peki, Asgari Geçim İndirimi şu anda ne kadar?
3.12.2021Ekonomi
Emekli zammı oldu mu, ne kadar? 2022 Emekli zam oranı açıklandı mı, ne zaman açıklanır?
Emekli zammı oldu mu, ne kadar? 2022 Emekli zam oranı açıklandı mı, ne zaman açıklanır?2022 Yılına girmemize kısa bir süre kala merak edilen konular arasına emekli zammı da girdi. Emekli zammı oldu mu, ne kadar oldu soruları ilgiyle araştırılıyor. Peki 2022 emekli zam oranı açıklandı mı, ne zaman açıklanır? İşte milyonlarca emeklinin büyük merakla beklediği emekli zammı haberlerinde son durum...
3.12.2021Ekonomi
Araç alacaklar dikkat! Sektörden ÖTV talebi
Araç alacaklar dikkat! Sektörden ÖTV talebiYıl başından bu yana çip krizi nedeniyle tedarik sorunlarının yaşandığı otomotiv sektöründe, son haftalarda ise yoğun bir fiyatlama mesaisi harcanıyor. ODD Başkanı Ali Bilaloğlu, önümüzdeki dönemde ÖTV'de yeni bir matrah güncellemesi beklediğini söyledi.
3.12.2021Ekonomi
Emekli zammı ne kadar, ne zaman belli olacak? 2022 Emekli maaşına zam geldi mi?
Emekli zammı ne kadar, ne zaman belli olacak? 2022 Emekli maaşına zam geldi mi?Son dakika haberleri arasında büyük merakla takip edilen konulardan biri de emekli zammı 2022...SSK ve ya Bağ-kur emeklisinin günden güne araştırdığı emekli maaşı zam oranı için sorular peş peşe geliyor. Peki Emekli zammı 2022 (SSK - Bağ-kur) ne kadar olacak? En düşük - En yüksek Emekli maaşı zam oranı açıklandı mı?
3.12.2021Ekonomi
Musk, Tesla'dan hisse satışına devam etti
Musk, Tesla'dan hisse satışına devam ettiTesla CEO'su Elon Musk, şirkette sahip olduğu hisselerin bir kısmını satmaya devam etti.
3.12.2021Uzmanpara
Daha çok kadın kazansın istiyoruz
Daha çok kadın kazansın istiyoruzTBMM Komisyonunda sunum yapan Anadolu Bacıları Kadın Kooperatif Başkanı Kart, vergilerde zorlandıklarını belirterek "Bizler kooperatifiz ama bir şirket gibi vergi ödüyoruz, bu konuda destek bekliyoruz" dedi
3.12.2021Gündem
‘Katı atık bedeline zam yok’
‘Katı atık bedeline zam yok’Karabağlar Belediye Meclisi, katı atık bedellerine 2022’de zam yapılmaması, bu yılki tarifenin geçerli olmasını kararlaştırdı.
3.12.2021Ege
Maliye Politikası Nedir? Maliye Politikası Çeşitleri Ve Amaçları Nelerdir?
Maliye Politikası Nedir? Maliye Politikası Çeşitleri Ve Amaçları Nelerdir?Günümüzdeki ekonomik sıkıntılardan dolayı maliye politikası sıklıkla merak edilir duruma gelmiştir. Maliye politikası özellikle kullanım alanı itibari ile oldukça önem arz etmektedir. Bu bakımdan bu yazımızda maliye politikası hakkında pek çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Sizler için Maliye politikası nedir? Maliye politikası çeşitleri ve amaçları nelerdir detayları ile derledik.
2.12.2021Eğitim
Türkiye’de otomobil satışları arttı
Türkiye’de otomobil satışları arttıTürkiye’de otomobil satışları, 11 aylık dönemde geçen yıla göre yüzde 1 artarak 675 bin 107 adet olarak gerçekleşti.
2.12.2021Otomobil
Son dakika: Asgari ücrette ilk rakamlar belli oldu
Son dakika: Asgari ücrette ilk rakamlar belli olduÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılan çalışmalar neticesinde işçi tarafının 3750-4000 lira arasında, işveren tarafının ise 3500-3750 lira arasında asgari ücret istediğini belirtti. Öte yandan asgari ücrette ikinci toplantı, 7 Aralık Salı günü saat 14.00’te TÜRK-İŞ’te,üçüncü toplantı ise 9 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da TİSK’te yapılacak.
3.12.2021Ekonomi
Asgari ücrette pazarlık başlıyor
Asgari ücrette pazarlık başlıyor35 milyonu ilgilendiren asgari ücrette pazarlıklar bugün başlıyor. İşçi ve işveren tarafı, konuyu Milliyet'e değerlendirdi. Türk-İş Başkanı Atalay, “Yüzde 36'nın altını konuşmayız” dedi. TİSK Başkanı Akkol ise, “Yüzde 20'nin üzerinde dengeli rakam belirlenmeli” görüşünü açıkladı.
1.12.2021Haberler
Asgari ücrette pazarlık başlıyor
Asgari ücrette pazarlık başlıyor35 milyonu ilgilendiren asgari ücrette pazarlıklar bugün başlıyor. İşçi ve işveren tarafı, konuyu Milliyet'e değerlendirdi. Türk-İş Başkanı Atalay, “Yüzde 36'nın altını konuşmayız” dedi. TİSK Başkanı Akkol ise, “Yüzde 20'nin üzerinde dengeli rakam belirlenmeli” görüşünü açıkladı.
1.12.2021Ekonomi
Yargıda ihtisaslaşmada önemli adımlar geliyor
Yargıda ihtisaslaşmada önemli adımlar geliyorHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), aldığı kararla yeni ihtisas mahkemelerini belirledi. Buna göre vergi suçları, bilişim suçları, finansal suçlar, finansal uyuşmazlıklar, sendikal uyuşmazlıklar, kamulaştırma davaları artık ihtisas mahkemelerinde görülecek.
1.12.2021Siyaset
İkinci el cepleri ekonomiye kazandıracak
İkinci el cepleri ekonomiye kazandıracakTurkcell, lisanslı yenileme merkezi tarafından yenilenen ikinci el cihazları, mağaza ve online kanallar üzerinden müşterileriyle buluşturuyor. ‘Eskisini Getir Yenisini Götür’ kampanyasıyla cihaz değiştirmek isteyenler hem avantajlı hem de indirimli tekliflerden yararlanabiliyor.
1.12.2021Ekonomi
V ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: V Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
V ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: V Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerine kavuşacağı anı dört gözle bekleyen anne ve baba adaylarının en çok üzerinde durduğu konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler isimler ve anlamları hakkında derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerinin hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken zorlanıyorlar. Aileler keşfedilmemiş, nadir bulunan ve değişik isimleri tercih ediyor. Aileler ismin yanı sıra anlamlarına da dikkat ediyor. V harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “V ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.11.2021Bebek
Son dakika... AK Parti MYK toplantısı başladı
Son dakika... AK Parti MYK toplantısı başladıAK Parti MYK toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde başladı.
30.11.2021Siyaset
'Kripto paralardaki büyümeye dikkat etmeliyiz'
'Kripto paralardaki büyümeye dikkat etmeliyiz'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, kripto para piyasasındaki oynaklığın şu ana kadar finansal istikrara bir etki yapmadığını, ancak kripto para piyasasındaki yüksek büyüme oranına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.
30.11.2021Uzmanpara
Yeni ihtisas mahkemelerinin belirlenmesine ilişkin HSK Kararları Resmi Gazete’de
Yeni ihtisas mahkemelerinin belirlenmesine ilişkin HSK Kararları Resmi Gazete’deHâkimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) yeni ihtisas mahkemeleri belirlenmesine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
30.11.2021Gündem
'Bu yangının hesabı sandıkta sorulur'
'Bu yangının hesabı sandıkta sorulur'CHP’nin erken seçim çağrısı için 4 Aralık’ta Mersin’de miting yapacağını hatırlatan Salıcı, “Erdoğan, Roma’yı yakan Neron gibi. Sarayından yangını izliyor. Bu yangının hesabı illaki sandıkta sorulacak” dedi...
30.11.2021Siyaset
Yeni tür 'OMICRON' piyasaları nasıl etkiler? İşte cevabı...
Yeni tür 'OMICRON' piyasaları nasıl etkiler? İşte cevabı...Koronavirüsün yeni Omicron varyantı dünyada hızla yayılıyor. Peki yeni tür Omicron varyantı piyasaları nasıl etkiler? Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof.Dr. Sefer Şener," Yeni bir tür ortaya çıktığı anda tedirginlik piyasada hat safhaya çıkıyor. Doğal olarak enerji fiyatlarında bir değişim gördük havacılık sektöründe ve Avrupa borsalarında cuma günü yüzde 5 değer kaybı görüldü. Kapanma olması demek hizmet sektörünü de etkileyecek." dedi.
29.11.2021Haberler
Yeni tür 'OMICRON' piyasaları nasıl etkiler? İşte cevabı...
Yeni tür 'OMICRON' piyasaları nasıl etkiler? İşte cevabı...Koronavirüsün yeni Omicron varyantı dünyada hızla yayılıyor. Peki yeni tür Omicron varyantı piyasaları nasıl etkiler? Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof.Dr. Sefer Şener," Yeni bir tür ortaya çıktığı anda tedirginlik piyasada hat safhaya çıkıyor. Doğal olarak enerji fiyatlarında bir değişim gördük havacılık sektöründe ve Avrupa borsalarında cuma günü yüzde 5 değer kaybı görüldü. Kapanma olması demek hizmet sektörünü de etkileyecek." dedi.
29.11.2021Ekonomi
Sığınmaevinden yeni yaşama hazırlık
Sığınmaevinden yeni yaşama hazırlıkAile Bakanlığı, Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı'nın AB ortaklığıyla 'Kadın Kooperatiflerinin Geliştirilmesi Projesi’ 24 ilde start alıyor. AB'nin 3.3 milyon euro'luk fon desteği ile hayata geçirilecek projeyle kadınların kendi ayakları üzerinde durması amaçlanıyor.
29.11.2021Gündem
Foça da artık ‘Yavaş Kent’
Foça da artık ‘Yavaş Kent’İtalya’da düzenlenen toplantıya katılan Başkan Tunç Soyer, dünyanın ilk Cittaslow metropol pilot kenti ilan edilen İzmir’de başlatılan projeleri, üye şehirlere anlattı
29.11.2021Ege
Yeniden değerleme oranı % 36.2 oldu
Yeniden değerleme oranı % 36.2 olduVatandaşın vergi, harç, prim ödeme, trafik cezası gibi tüm işlemlerinde 2021 yılının kalan dönemi ile yeni yılda ödeyeceği tutarı belirleyen yeniden değerleme oranı Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdare Başkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan “Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği” ile yüzde 36.2 olarak belirlendi.
28.11.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı planlamasının yapılması gerekir
Kılıçdaroğlu: Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı planlamasının yapılması gerekirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Her yerde mantar gibi öğretmen yetiştiren okullar, üniversiteler; plansız ve programsız. Mezun öğretmenin çalışacağı yer yok. Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı bir planlamasının yapılması gerekir" dedi.
27.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Vergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.