Geri Dön

ABD stoklarında düşüşle petrol fiyatları yükseldi

Hampetrol vadeli fiyatları, ABD hampetrol stoklarında büyük doüşüş olduğuna ilişkin verinin açıklanmasının ardından yüzde 1.0 dolayında yükseldi.

ABD stoklarında düşüşle petrol fiyatları yükseldi

 

Özel bir kuruluş olan Amerikan Petrol Enstitüsü'nün (API) verilerine göre, ABD hampetrol stokları, 31 Temmuz'da sona eren haftada 8 milyon 587 bin varil azaldı. API verilerine göre bu dönemde ABD genelinde benzin stokları 1.75 milyon varil azalırken, damıtılmış petrol ürünleri stokları da 3.82 milyon varil arttı.

API verilerinin açıklanmasının ardından, Ekim teslimi Brent petrolün varil fiyatı yüzde 0.99 artışla 44.91 dolara yükselerek 45 dolar sınırına yaklaştı. Eylül teslimi ABD Batı Teksas hafif petrolünün varil fiyatı da yüzde 0.98 artışla 42.12 dolara yükseldi.

Hampetrol stoklarına ilişkin resmi veriler ABD Enerji Enfonmasyon Yönetimi (EIA) tarafından Çarşamba günü TSİ 17:30'da açıklanacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi'ne video mesajCumhurbaşkanı Erdoğan'ın, BM 75. Genel Kurulu etkinlikleri kapsamında düzenlenen Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, "Tarihi mesuliyetimiz yok denecek kadar az olmasına rağmen iklim değişikliği ile mücadelede en ön saflarda yer alıyoruz." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber